Kuriozní případ zažili chebští strážníci. Krátce před půlnocí je zalarmoval telefonát. Upozorňoval na zloděje kovového odpadu ve Wolkerově ulici. Zloději tam okrádali zloděje.
„Jeden z obyvatelů Wolkerovy ulice nám ve 23.04 hodin sděloval, že dvě osoby berou dvoře kovový odpad,“ uvedl velitel chebské městské policie Jiří Šmolík

Na místo se vydala hlídka, která marně vzpomínala, ve kterých místech nechvalně známé ´Wolkerky´ by se ještě mohl nacházet nějaký kovový odpad. Řešení se našlo. „Strážníci přistihli dva Chebany, kteří šrot brali ze Škody Favorit. Auto bylo totiž plné kovového odpadu odcizeného pravděpodobně z vagonů odstavených na chebském nádraží,“ vysvětlil Šmolík.

Právě vagony se šrotem jsou častým cílem chebských nenechavců. Poslední víkend v noci zde chebští strážníci zadrželi dva zloděje. „Jednalo se o muže romské národnosti. Jeden pocházel z Chebu a druhý z Chomutova,“ poznamenal Šmolík.
Šrot se z nádraží ztrácí ale i za dne. Zloději jen rozmístí na několika strategických místech hlídky, které je předem upozorní na blížící se policisty či strážníky. Mají tak vždy dost času zmizet. Ze zaměstnanců Českých drah si nic nedělají.