Z nákladového nádraží v Chebu si zloději šrotu udělali samoobsluhu. Starý kov berou i za bílého dne přímo z vagonů a pak ho vozí do sběrny.

„Naše hlídka si několik minut před polednem všimla při kontrole ve Vrázově ulici kombíku Škoda Forman, který vyjel z nákladového nádraží. Byl tak naložený, až se mu zástěrky dřely o asfalt,“ informoval ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík.
Strážníkům bylo naložené auto podezřelé, a proto se rozhodli je zkontrolovat. Řidič formanu, který zpozoroval, že se za ním strážníci vydali, se pokusil ujet. Odbočil do Wolkerovy ulice a tam přibližně po sto metrech zastavil. Řidič se i se svým spolujezdcem pak pokusili utéct. „Strážníci ale oba muže romské národnosti zadrželi a předali policistům. Auto bylo naložené kovovým odpadem,“ dodal Šmolík.

V krátké době už je to třetí případ, kdy strážníci zadrželi pachatele krádeže šrotu z chebského nákladového nádraží. Při jednom ze zásahů nechali zloději na místě i odstavené a nastartované auto plné kovového odpadu.

Další články na téma šrot:

Zloději šrotu nechali na místě nastartované auto

Sbírat šrot? Proč! Jednodušší je vybrat ho z vagónů

Rozebíraná auta nikomu nechybí

Zloději bezostyšně kradou šrot i za bílého dne