Na pozorné oči obsluhy chebského kamerového bezpečnostního systému doplatil 24letý občan Chebu. Z opravované fary se pokusil pod rouškou tmy ukrást měděné okapy. Strážníci si pro něj došli až na místo činu.

„Na faru vylezl po lešení, kde ho zaregistrovala kamera,“ uvedl velitel chebské městské policie Jiří Šmolík. „Musel vylézt až nahoru, protože ve spodní části budovy jsou kvůli častým krádežím namontované jen obyčejné pozinkované okapy,“ dodal.
Zloděj navíc ´doplatil´ na řádění neznámé dívky, kterou bezpečnostní kamery zpozorovaly zhruba půl hodiny před tím, jak se pokouší vyšplhat po okapu na sousední chrám sv. Mikuláše.
Strážníci zloděje na místě zajistili a předali policii. „Zjistili jsme ale, že se jedná o muže, který bydlí v těsném sousedství fary. Z domova si nejprve obhlédl situaci a pak vyrazil,“ poznamenal Šmolík.

Výkupní cena mědi se pohybuje okolo sta korun za kilogram. Proto jsou měděné okapové svody nebo parapety oblíbený cílem zlodějů. Na většině budov v historickém centru města už měď proto nahradily plasty nebo pozinkované plechy.