Na pobyt ve Františkových Lázních jen tak nezapomene 72letá Němka.
V dopoledních hodinách ji v parku v Ruské ulici okradl zloděj. „Bez užití násilí jí sebral volně položenou igelitovou tašku s osobními věcmi a peněženkou, ve které měla 40 Euro a 18 korun,“ sdělila mluvčí chebských policistů Radka Růžičková. Ženě tak vznikla škoda více než 1 700 korun.

Františkolázeňští policisté, kteří událost šetřili, spatřili muže, který odpovídal popisu pachatele a šel přikrčený po železniční trati k nádraží Českých drah.
„Když policisty spatřil, dal se na útěk přes železniční trať do pole,“ řekla Růžičková. Jeden z policistů jej začal pronásledovat, ale pachatel měl před ním náskok a začal se mu vzdalovat. Proto policista vyzval muže 'jménem zákona', na což zloděj nereagoval a pokračoval v útěku. Policista jej opětovně vyzval, aby se zastavil, ten opět na výzvu nereagoval. Proto policista použil varovného výstřelu služební zbraní do země. Podezřelý na to opět nereagoval a utekl směrem k Ruské ulici ve Františkových Lázních. V podvečerních hodinách byl ale zadržený chebskými kriminalisty v jedné z ubytoven v tomto lázeňském městě.

„Nikdo nebyl naštěstí zraněn,“ dodala mluvčí chebských policistů.
V muži, který německou turistku okradl, policisté zjistili 25letého občana Chebu, proti kterému policisté již v minulosti zahájili trestní stíhání pro trestný čin krádeže.