O vynikajícím čichu policejního psa, který zná většina lidí pouze z filmů, se přesvědčili na vlastní kůži dva muži z Chebu.

„Dva muži ve věku pětatřicet a třicet se vloupali v nočních hodinách po odstranění celního lanka do nákladového prostoru kamionu,“ sdělil mluvčí chebských policistů Ladislav Böhm. „Ten byl zaparkovaný v chebské Karlovarské ulici,“ upřesnil.

V kamionu na ně čekala bohatá nadílka – plazmové televize značky Panasonic. Muži nebyli troškaři, vzali si jich tedy rovnou čtrnáct, a to v celkové hodnotě přes půl milionu korun. Zloději byli evidentně dobře připravení, protože si televize hned přeložili do dalšího nákladního vozidla.
Při jejich počínání je ale vyrušila hlídka policistů. Pachatelé nejspíš dostali strach a chtěli utéct. Hlídka, která jim začala v útěku bránit, přistoupila k použití donucovacích prostředků. Ze zbraně vyšel varovný výstřel, který ale zloděje nezastavil. Zároveň proto policisté nasadili služebního psa Assa, který vyhledal pachové stopy a označil místo, kde se pachatelé ukrývali.

Chvíli na to se zloději dívali, místo na plazmovou televizi, na stěny policejní cely.
„Muži jsou obvinění z trestného činu krádeže. Hrozí jim trest odnětí svobody na dva až osm let,“ dodal policejní mluvčí Ladislav Böhm.