Karlovarsko:

Karlovy Vary zvou na zábavný program v centru lázeňských lesů
Kdy: sobota 7. října, od 13 hodin
Kde: Karlovy Vary, Svatý Linhart a jeho okolí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Město Karlovy Vary zve rodiny s dětmi na Buřty v lese. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbené krmení lesní zvěře v oboře, mimořádné lesní jízdy populárním autovláčkem Dopravního podniku Karlovy Vary i s odborným výkladem, soutěže s KV Arenou a reprezentanty místních extraligových klubů, vystoupení kynologů, hudebníků Karlovarského symfonického orchestru a místní kapely Fšehochuť. Svou techniku představí i dobrovolní hasiči ze Staré Role, Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary přistaví svou novou plošinu, která zájemce vyveze do výšky nad koruny stromů, připravují také ukázky lesní pedagogiky a tvořivou dílnu se zahradnicemi. Dopravní podnik Karlovy Vary přiveze simulátor, díky kterému se zájemci mohou stát řidičem autobusu. Otevřené bude i místní lanové centrum. Vstup, s výjimkou lanového centra, je zdarma. Dopravní podnik vypraví k centru Sv. Linhart autobusové speciály z Tržnice, parkování bude umožněno v blízkosti areálu.

Párty bude ve stylu tlapkové kontroly
Kdy: neděle 8. října, od 15.30 hodin
Kde: Karlovy Vary, Lidový dům
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Párty ve stylu tlapkové patroly pobaví nejen malé návštěvníky.

Začíná karlovarský jazzfestival
Kdy: sobota 7. října, od 19 hodin
Kde: Karlovy Vary, Kino Drahomíra
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Jazzfestival Karlovy Vary 2023 zahájí 7. října v kině Drahomíra speciální díl cyklu Poezie & Jazz, který se uskuteční v rámci festivalu už po páté. Čtení básní a jazzových textů v podání Poetické skupiny Drahomíra se bude střídat s živou produkcí skupiny Jazz Apetit. Poté vystoupí česká fusionová kapela Los Quemados založená baskytaristou Filipem Spáleným, jejíž hlavní devízou je originalita vlastních skladeb a vysoká úroveň instrumentální zdatnosti, energie a celkové sehranosti.

Maxipes Fík se předvede v karlovarském divadle
Kdy: neděle 8. října, od 15 hodin
Kde: Karlovy Vary, Městské divadlo
Za kolik: 225 korun
Proč přijít: Příhody malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa – Maxipsa Fíka. Divadelní zpracování slavného večerníčku.

Návštěva se odehraje v Karlových Varech
Kdy: sobota 7. října, od 15 a 18 hodin
Kde: Karlovy Vary, Supermarket Wc
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: Divadelní inscenace pro děti od tří let, jejich rodiče a všechny dospělé, kdo rádi chodí na návštěvu. Podivuhodná hostitelka bydlí v prostoru se zvířaty, houbami a snovými bytostmi. Vaří barvy z květin, bylin, ovoce nebo koření a ráda maluje. Bude ráda, když k ní přijdete na návštěvu podívat se na obrazy, posedět, zažít zázrak ze společného setkání. Kdo chce, může malovat a napít se šťávy. Představení vzniklé v Centru experimentálního divadla Terén v Brně.

Sokolovsko:

Kouzelnická šou Z pohádky do pohádky se uskuteční v Sokolově
Kdy: sobota 7. října, od 10 hodin
Kde: Sokolov, MKD
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Divadelně-kouzelnické představení pro rodinu s dětmi. V rámci představení se kouzelník David Kopecký pokusí projít všechny pohádky za pomocí čar a kouzel. V rámci vystoupení si David vezme k sobě na jeviště několik asistentů z řad diváků, kteří na vlastní kůži poznají jaké je to být asistentem kouzelníka.

Děti uvidí pohádky a budou moci soutěžit
Kdy: sobota 7. října, od 15 hodin
Kde: Sokolov, DDM
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Pohádkové odpoledne se koná v DDM Sokolov od 15 do 18 hodin. Jsou připraveny dvě různé pohádky, v 15.30 hodin pobaví Dobře naladěné divadlo s pohádkou Hejkal Hugo a od 17 hodin se pohádku O odvážné Molly, jak vyzrát na obra postará divadlo Šapitó. Pro děti bude v areálu Domu dětí a mládeže připraveno 12 pohádkových stanovišť se soutěžními úkoly a pohádkovými postavami. Odměnou bude dětem nejen prožitek, ale také zářivé ceny, sladké odměny a klíč k pohádce.

Chebsko:

Cheb slaví 150. výročí založení muzea
Kdy: sobota 7. října, od 13 hodin
Kde: Cheb, muzeum
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Muzeum Cheb se řadí mezi nejstarší regionální paměťové instituce v České republice a v roce 2023 oslavuje neuvěřitelných 150 let od svého založení. Pro širokou veřejnost je připraven bohatý program, který bude slavnostně zahájen v prostorách Muzea Cheb v sobotu 7. října 2023 ve 13 hodin. Následovat bude taneční odpoledne s chebskou skupinou Koala Band, vernisáž výstavy nazvané „150 let snu o muzeu“ spojené se křtem stejnojmenné příležitostné publikace. Součástí programu bude videomapping na fasádě budovy, loutkové představení studia DAMÚZA a představení komorního divadla Čaplíni. Po celý den bude probíhat také interaktivní výstava pro nejmenší „Zábaviště pro sviště“, v expozici se představí muzejní programy pro veřejnost a nebude chybět ani již tradiční možnost občerstvení. Během oslav bude vstup pro veřejnost zdarma.

Poutníci zahrají v Aši
Kdy: pátek 6. října, od 19 hodin
Kde: Aš, LaRitma
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Hudební skupina Poutníci, která v roce 2020 slavila 50 let od svého vzniku, jezdí v současnosti s pořadem jenž se jmenuje ,,Přes 50 let v country.“