Karlovarsko

Ekologický program poučí i odmění

Kdy: sobota 17. června od 13.00 hodin

Kde: Karlovy Vary, areál Rolava

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin společně s Karlovarským krajem připravily ekologický program v rámci osvětové kampaně Zaostřeno na elektro (www.zaostrenonaelektro.cz). Zábavné hry, soutěže například v podobě nafukovací atrakce Vyskoč nejvýš, recykluj, nebo Přelez, přeskoč, recykluj, kvízy i spousta užitečných informací zájemce neminou. Akce se koná v rámci akce DEN ZÁCHRANÁŘŮ v areálu Rolava, ulice Třeboňská od 13 do 17 hodin. Za donesený malý vysloužilý elektrospotřebič se můžete těšit na drobný dárek.

Velká výstava bezobratlých je k vidění jen pár dnů

Kdy: od 13. června do 21. června, od 10 hodin

Kde: Karlovy Vary, Muzeum Karlovy Vary

Za kolik: základní vstupné 110 korun

Proč přijít: Výstava přibližuje návštěvníkům vybrané druhy hmyzu, korýšů, měkkýšů a dalších bezobratlých živočichů České republiky doplněné o význačné druhy evropské fauny i zajímavé exotické zástupce. Vedle fotografických panelů s obrázky bezobratlých, pobytových stop a trvalých preparátů činí z výstavy ojedinělou událost expozice velkého počtu živých bezobratlých - například roháčů, nosorožíků nebo raků, neboť většina návštěvníků neměla a nemá možnost se s danými živočichy osobně setkat, ať již z důvodu jejich vzácnosti, či skrytého způsobu života.

Zámek Toužim přivítá známé kapely

Kdy: sobota 17. června od 14 hodin

Kde: Toužim, zámek

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: Živý zámek Toužim spolu s Kalimero agency nachystali rockovou nálož. Letos vystoupí: FATA MORGANA – hororová metalová stálice festivalu, ROXOR – heavy metal z Nymburka, SEVEN – metal z Mladé Boleslavi,TROLL – hard rock z Karlových Varů

Den záchranářů bude na Rolavě

Kdy: sobota 17. června od 13 hodin

Kde: Karlovy Vary, areál Rolava

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Jedinečná akce se spoustou záchranářů, techniky, dárků a nezapomenutelných zážitků - to je Den záchranářů. Přijďte se s celou rodinou podívat na velkolepou akci pro veřejnost ve volnočasovém areálu Rolava v Karlových Varech a nahlédněte tak pod pokličku práce profesionálních záchranářů.

Sokolovsko:

Na Michalu se utkají dračí lodě

Kdy: sobota 17. června, od 12 hodin

Kde: koupaliště Michal u Sokolova

Za kolik: neuvedeno

Proč přijít: 2. ročník závodů dračích lodí. Utkání posádek, které tvoří týmy regionálních firem, škol a dalších institucí, se uskuteční na vodní ploše přírodního koupaliště Michal u Sokolova. Akci organizuje společnost Sokolovská uhelná a skupina SUAS GROUP společně s Prague Dragon Boat. Do letošního klání se přihlásilo 11 posádek. Jsou mezi nimi kromě týmů Sokolovské uhelné a SUAS GROUP například Léčebné Lázně Mariánské Lázně, Střední policejní škola v Sokolově, Nemocnice Sokolov, Fitness URAL Sokolov nebo loňský vítěz, tým společnosti Sedlecký kaolin.

Rock in Loket 2023 se koná v Lokti

Kdy: sobota 17. června od 15 hodin

Kde: Loket, amfiteátr

Za kolik: od 445 až po 890 korun

Proč přijít: Ty nejlepší rockové kapely se sejdou v Lokti v jeden den na jednom podiu. To je Rock in Loket 2023. Představí se například Dymytry nebo Alkehol.

Chebsko:

Turistický den se uskuteční u Bismarckovy rozhledny

Kdy: neděle 18. června, od 14 hodin

Kde: Zelená Hora, Bismarckova rozhledna

Za kolik: neuvedeno

Proč přijít: Akce nejen pro turisty. Je to už 18. ročník přátelského setkání u zmíněné rozhledny.

Škola si připomíná 100 let, otevře se i veřejnosti

Kdy: pátek 16. června a sobota 17. června

Kde: Mariánské Lázně, Základní škola Jih

Za kolik: zdarma

Proč přijít: V pátek a v sobotu bude škola otevřena pro veřejnost. V rámci oslav pro veřejnost proběhnou různé doprovodné akce – výstava žákovských prací, jarmark, výstava zaměřená na historii školy ve filmech a prezentacích a výstava společných fotografií pedagogického sboru. Návštěvníky oslav čeká rovněž bohatý hudební program. Můžete se těšit na vystoupení mažoretek „Kopretinky z Jihu“, pěvecký sbor „Mláďata z Jihu“, skupinu „Kouzelná třída“ nebo pěvecký sbor ukrajinských žáků. Pro veřejnost i absolventy školy bude ve školní jídelně otevřena kavárnička, kde si návštěvníci mohou u kávy zavzpomínat na školní léta.