Karlovarsko:

V Karlových Varech vypuknou oslavy UNESCO
Kdy: čtvrtek 28. září až neděle 1. října, od 10 hodin
Kde: Karlovy Vary, Smetanovy sady
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Program bude situován do parku před Alžbětinými lázněmi. Mezi hvězdnými interprety se na podiu představí mimo jiné Michal Prokop, Michal Hrůza, Mňága a Žďorp, Xindl X nebo Jelen a vystoupí i řada zástupců regionální hudební scény. Koncerty doprovodí jarmark plný chutí, řemesel a zajímavých výrobků. Své umění předvede umělecký kovář, mezi řemeslnými výrobky se objeví keramika, figurky z foukaného skla, svíčky, originální šperky, textil nebo aromakosmetika. Chybět nebude občerstvení, víno z rodinného moravského vinařství, řemeslné pivo, pražená káva.

V divadle zahraje Karel Plíhal
Kdy: pátek 29. září, od 19. 30 hodin
Kde: Karlovy Vary, Karlovarské městské divadlo
Za kolik: od 50 do 490 korun
Proč přijít: Na své si přijdou milovníci písniček Karla Plíhala, českého kytaristy, zpěváka, skladatele, textaře, básníka, hudebního režiséra a aranžéra.

Funky Monx vystoupí v klubu Paderewski
Kdy: sobota 30. září, od 19.30 hodin
Kde: Karlovy Vary, klub Paderewski
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Karlovarská funková formace Funky Monx se loučí s hudební scénou posledním koncertem, kde se ukáží i předešlí členové, zazní i starší pecky a samozřejmě celá deska Monx in Blossom.

Latino party ovládne Brooklyn Music Club
Kdy: sobota 30. září, od 21 hodin
Kde: Karlovy Vary, Brooklyn Music Club
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Noc plná latino hudby, hitů a hlavně živého vystoupení nejlepšího kubánsko-českého latino zpěváka Jaroslava Parči-ho.

Sokolovsko:

V Královském Poříčí bude velká modelářská výstava
Kdy: sobota 30. září a neděle 1. října, od 9 hodin
Kde: Královské Poříčí, tělocvična v Lázeňské ulici
Za kolik: dospělí 100 korun, děti od 6 let 50 korun
Proč přijít: K vidění budou modulová kolejiště, modely vlaků, letadel lodí i ponorek. Na statku Bernard se koná doprovodný program, včetně výroby házítek, ukázky bubnování nebo krmení zvířátek. Je zajištěno i občerstvení.

Na Lokti se uskuteční Svatováclavské vinobraní
Kdy: sobota 30. září a neděle 1. října, od 10 hodin
Kde: Loket, hrad
Za kolik: dospělí 170 korun, děti 120 korun
Proč přijít: Už 16. ročník Svatováclavského vinobraní se koná o víkendu na hradě Loket. Návštěvníci se mohou těšit na vína z Čech i Moravy, k poslechu zahraje cimbálovka a řada dalších kapel.

Chebsko:

Jak víla Modrovláska splnila tři přání se odehraje v Aši
Kdy: neděle 1. října, od 16 hodin
Kde: Aš, LaRitma kulturní centrum
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Pohádkový příběh Jak víla Modrovláska splnila tři přání návštěvníky přenese do lesního království, kde žijí nejenom zvířátka, ptáčci, ale i křehké bytosti. Veselá pohádka přináší ponaučení, zamyšlení a lidovou moudrost. Výraznou součástí inscenace je krásná hudba. Melodické písničky a scénickou hudbu složil Milan Potoček.

Ve Františkových Lázních se představí iluzionista Pavel Dolejška
Kdy: pátek 29. září, od 19.30 hodin
Kde: Františkovy Lázně, Divadlo Boženy němcové
Za kolik: od 230 do 350 korun
Proč přijít: Zažijte živou zábavu jako nikdy předtím s show ILUZIONISTA – večer plný nemožných iluzí a velkolepých speciálních efektů, diváky a kritiky popisovaný jako neuvěřitelná podívaná, která zaujme diváky všech věkových kategorií. Pavel Dolejška prezentuje originální a fenomenální iluze světové úrovně. Představuje neuvěřitelnou interaktivní magii, spiritistickou seanci, ohromující předpověď, kterou je třeba vidět, abyste jí uvěřili, levitaci přímo před vašimi zraky, dojemný příběh, nebezpečí, mnoho humorných situací a dechberoucí finále. Představení se odehrává všude kolem vás v divadle a představuje velkolepé iluze, které nejsou nikde jinde k vidění.