Hawai party na hradě Vildštejn 
KDY: 15. srpna od 18 hodin
KDE: hrad Vildštejn, Skalná
ZA KOLIK: v rámci vstupného

Vyletněný večer plný dobrých drinků, skvělé hudby a ještě lepší nálady. Přesně to slibuje Hawai party, která se koná v sobotu 15. srpna na hradě Vildštejn ve Skalné. „Nabídka osvěžujících drinků s čerstvým exotickým ovocem vás rozproudí a repertoár DJ Tomáše Kouckého vám rozhýbe boky,“ slibují pořadatelé. Již od odpoledních hodin bude v areálu probíhat prodej exotického ovoce od společnosti Virunga.cz. Čekají na vás dárky a soutěž o nejlepší havajský kostým.

Hvězdy v Saďáku 
KDY: 15. srpna od 18 hodin
KDE: Sady Míru Aš
ZA KOLIK: 300 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě

Na bohatý program se mohou těšit lidé z Aše a okolí. V sobotu 15. srpna se v Sadech Míru uskuteční kulturní program Hvězdy v Saďáku. Na galakoncertu vystoupí populární zpěvák Kamil Střihavka a zpěvačka Olga Lounová. Vstupné na akci, která začíná v 18 hodin, činí 300 korun v předprodeji a 350 korun na místě. 

Hmlisto + Petr Linhart - Příběhy dvou krajin 
KDY: 15. srpna od 17 hodin
KDE: Klášterní zahrada Cheb
ZA KOLIK: vstup volný

Léto v Klášterní zahradě pokračuje Příběhy dvou krajin - vystoupí Hmlisto a Petr Linhart. 

Komentované prohlídky Valdštejnského okruhu v kostýmech 
KDY: 15. srpna od 13 do 16.30
KDE: Muzeum Cheb
ZA KOLIK: dospělí 50 Kč, děti 25 Kč

V rámci projektu NPÚ „Valdštejnové – lvi ve službách císařů“ pořádá Muzeum Cheb v letošní hlavní návštěvnické sezóně celkem třikrát speciální prohlídky Valdštejnského okruhu v dobových kostýmech, při nichž se návštěvníci dozvědí informace o osobnosti a životě Albrechta z Valdštejna i okolnostech jeho zavraždění v Pachelbelově domě. Ta další je připravena právě tuto sobotu 15. srpna. Akce není určena pro hromadné skupiny. 

Za vodním světem nejen pod mikroskopem 
KDY: 15. srpna od 10.45
KDE: Naučná stezka Kladská

V rámci akcí Pojďte s námi do přírody je na sobotu připravena populárně-naučná hydrobiologická exkurze za zajímavostmi života pod vodní hladinou na nádržích v centrální části Slavkovského lesa v okolí Kladské. První, terénní část exkurze je věnována vycházce po vodních plochách a odběru vzorků v terénu. Sraz je před Domem přírody na Kladské. Délka trasy je odhadována na 5 kilometrů a průvodcem bude Ing. Jiří Sikora a Ing. Marek Baxa. Ti, kteří nechtějí nebo nemohou absolvovat terénní část exkurze, se mohou zúčastnit pouze druhé části - ukázky nachytaných vzorků, jež proběhne po poledni (orientačně po 13. hodině, s ohledem na průběh terénní části) v Domě přírody Slavkovského lesa. 

Peace Run 2020 - Mírový běh v Chebu 
KDY: 15. srpna od 13.30
KDE: Krajinka Cheb
ZA KOLIK: startovné se nevybírá

Pojďte si zaběhnout část celoevropského Mírového běhu, který se koná už od roku 1987, zve chebský běžecký spolek Rozbehnito.cz. Mírová štafeta, která začíná v nejvýchodnějším bodě ČR, dorazí do Krajinky v sobotu 15. srpna ve 13.30 a po téměř hodinové ceremonii bude už s chebskými běžci pokračovat po trase Hradiště - Jindřichov - Nový Drahov - Soos - Františkovy Lázně. Každý účastník si může podle své formy a zdatnosti zvolit, kde se od Mírového běhu odpojí. Chebský běžecký spolek Rozběhnito.cz a jeho členové budou hrdou součástí štafety a k účasti zve širokou veřejnost, jak běžce, tak diváky.