Swingové Babí léto v hrnčírně 
KDY: 5. září od 14 hodin
KDE: hrnčírna Nový Drahov

Kvůli mimořádné situaci byl přeložen na příští rok i celý 27. ročník festivalu Hrnčířský swing v Novém Drahově. Ale úplně bez swingu ani letos pravidelní návštěvníci koncertů na dvoře hrnčírny v Novém Drahově nebudou. O první podzimní sobotě se bude totiž konat Swingové Babí léto v hrnčírně! Všem příznivcům swingu a dobré nálady zahrají Lucie Víšková & Jazz Cakes + hosté. Zpěvačka Lucie Víšková si již v Drahově s velkým úspěchem zazpívala s kapelou kornetisty Boba Zajíčka – ještě pod dívčím jménem Zemanová. Letos přijede s kapelou vlastní, ve které kromě jejího manžela, saxofonisty Luboše Víška, hrají ještě kytarista Honza Horych, kontrabasista Jakub Vohnout a bubeník Ali Siládi. Muzikanti, kteří již dvě desetiletí na svých vystoupeních dokazují spokojeným posluchačům, že nejen jazzoví veteráni dovedou parádně swingovat!

Za hnědáskem na hranici 
KDY: 5. září
KDE: sraz v 9.50 v Hranicích na Masarykově náměstí
ZA KOLIK: zdarma

Chebské muzeum připravilo další exkurzi, tentokrát bude zaměřena na hnědáska chrastavcového a jeho životní cyklus. Exkurze povede na česko-bavorskou hranici. Věnovat se v případě pěkného počasí budete i dalším motýlům, zejména modráskům. Prodiskutujete, jak krajinu a život v pohraničí ovlivnil poválečný odsun Němců, uzavření příhraničního pásma a dnešní intenzivní zemědělství. Vše si pokud možno ukážete v terénu. Pokud ještě něco pokvete, věnovat se budete i vegetaci a její lokální historii v perspektivě celého holocénu. Průvodcem vám bude Mgr. Jan A. Šturma z Přírodovědecké fakulty UK Praha. Občanku nebo pas s sebou.

Dětský festival se Sovou
KDY: 6. září od 14 do 17 hodin
KDE: DDM Cheb, Krajinka Cheb, loděnice DDM
ZA KOLIK: zdarma

„Přijďte se rozloučit s prázdninami, přivítat nový školní rok a užít si zábavné odpoledne,“ zve Dům dětí a mládeže Sova Cheb. Dětský festival se Sovou je připraven na neděli 6. září a v programu nebudou chybět zábavné atrakce pro děti, přehlídka policejní a hasičské techniky, skákací hrad, výtvarné dílny, šermířské představení. Těšit se můžete i na slaňování Vávrovy lávky, malování na obličej či jízdu na koních. Festivalem chce DDM s dětmi nejen přivítat nový školní rok, ale je také náhradou za zrušený Den dětí. 

Uvidíte Macourkovy pohádky 
KDY: 6. září od 15 hodin
KDE: Západočeské divadlo Cheb
ZA KOLIK: dospělí 130 Kč, děti 100 Kč

O hrochovi, který se bál očkování, Šaty s pávy, housaty a jeleny, Jak dělá slunce duhu a Ostrov pro šest tisíc budíků. Několik pohádek od duchovního otce Macha a Šebestové či princezny Arabely Miloše Macourka je na programu Západočeského divadla v Chebu. Výpravná moderní pohádka v podání živých herců a loutek začíná v neděli 6. září od 15 hodin a vhodná je pro děti od 5 let. Vstupenky pro dospělé stojí 130 korun, pro děti pak stovku.

Open air Milíkov 
KDY: 5. září od 11 hodin
KDE: Milíkov
ZA KOLIK: zdarma

200 let kostela sv. Šimona a Judy oslaví v sobotu Milíkovští. A připravili pro všechny účastníky bohatý program, v němž nebude chybět setkání rodáků obce Milíkov a mše svatá celebrovaná emeritním biskupem plzeňským Františkem Radkovským. Hrát a zpívat pro dobrou náladu budou kapela Parohanka, Koala band a Queenmania. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které je připravené představení divadla Hnedle vedle. A těšit se můžete i na after party s DJ Tomášem Kouckým, který bude celým dnem provázet. Občerstvení je zajištěné. 

Koncert Romana Patočky a Silvie Ježkové 
KDY: 4. září od 19 hodin
KDE: Modrý sál kláštera Teplá
ZA KOLIK: 200 Kč

Houslista Roman Patočka patří mezi výjimečné osobnosti současné generace sólistů. Člen Eben tria a Talichova kvarteta, spolupracuje se špičkovými českými i zahraničními interprety. V Teplé ho doprovodí jeho pravidelná spoluhráčka, klavíristka a pedagožka Silvie Ježková. Na programu je Schubert, Debussy, Kreisler, Grieg. Počet vstupenek je omezený, organizátoři proto doporučují zakoupit je v předprodeji, případně rezervovat.