Víkend otevřených zahrad na zámku Kynžvart 
KDY: 6. a 7. června od 9 do 16 hodin
KDE: zámek Kynžvart
ZA KOLIK: dle ceníku

Celorepubliková akce zaměřená na otevírání parků a zahrad veřejnosti přiblíží jejich význam z hlediska vegetačního i kulturněhistorického. Zámek Kynžvart se Víkendu otevřených zahrad účastní tradičně prezentací nádherného areálu druhého největšího parku v Čechách. Tematické prohlídky o historii, současném stavu i budoucích záměrech v parku proběhnou přímo Pod korunami stromů od 11, 13 a 15 hodin po oba dva dny. Pro děti budou připraveny speciální prohlídky zámecké oranžerie. V sobotu v 15 hodin se koná i přednáška Ing. Tomáše Fialy z CHKO Slavkovský les na téma kůrovcová kalamita. 

Zkouška v Bažině ve Frantovkách 
KDY: 5. června od 20 hodin
KDE: Bažina Františkovy Lázně


Country skupina PIC-NIC zve všechny zájemce na veřejnou zkoušku v Bažině. „Jsme zvědaví, jak nám to po takové době půjde. Kdo je zvědavej, ať se přijde podívat, poslechnout, pokecat, popít,“ zvou členové skupiny. 

Z Bečova za minerálními prameny 
KDY: 6. června od 6 do 22 hodin
KDE: Bečov nad Teplou
ZA KOLIK: účastnický poplatek 50 Kč, děti a členové KČT 30 Kč

První organizovaný turistický pochod v Karlovarském kraji po nouzovém stavu je 44. ročník pochodu Z Bečova za minerálními prameny. Pro turisty jsou připraveny pěší trasy 5, 15, 25, 35 a 50 kilometrů a cyklotrasa 60 km. Start je u sokolovny od 6 do 11 hodin, na 5km trasu se vyráží od 9.30. Cíl je v Bečovské botanické zahradě od 11.30. Každý účastník obdrží diplom, na trase pochodu drobné občerstvení zdarma. Na vybraných kontrolách je možnost opékání buřtů. Připraven je i doprovodný program - možnost využití 1. české bioferraty a Víkend otevřených zahrad v Bečovské botanické zahradě. Je možnost i ubytování a stanování. 

Den sokolnictví a lovectví na Hauenštejně 
KDY: 6. června od 10 do 17 hodin
KDE: Hauenštejn - Horní hrad
ZA KOLIK: dospělý 180 Kč, dítě 110 Kč, rodina 520 Kč

Uvidíte řadu dravců a sov rozmístěných po celém hradě, letové ukázky dravců s přednáškami, budete mít možnost podržet si dravce na ruce, připraveny jsou hry a soutěže pro děti i dospělé, lukostřelba, expozice sokolnických potřeb. Čeká vás přednáška s praktickými ukázkami o historii lovectví a sokolnictví, historických loveckých metodách - kopí, prak, kuše, smyčky, lep, dravý pták a sokolnictví, lovecký pes - až po nástup střelných zbraní a zánik starých metod.