Plzeňský kraj:

V muzeu je výstava o Prazdroji

KDY: do 24. února 2023
KDE: Plzeň

V Pivovarském muzeu v Plzni je otevřena nová dlouhodobá výstava, která byla připravena k blížícímu se 180. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell. Návštěvníci se ponoří do dlouhé historie legendárního plzeňského pivovaru a prostřednictvím archivních materiálů a vzpomínek poznají jeho příběh od první spolupráce měšťanů-právová- rečníků až po současnost. Uvidí i sbírku unikátních reprezentačních předmětů.

Na zámku Kozel bude strašit
KDY: 3. července
KDE: Kozel

Známý příběh s opravdovými herci a živým strašidlem se opět odehraje na zámku Kozel u Šťáhlav na Plzeňsku. Představení Strašidlo cantervillské s Martinem Zounarem, Bárou Štěpánovou a dalšími se uskuteční v neděli 3. července od 20.30 hodin ve večerní atmosféře na nádvoří zámku.

Ve Svojšíně přichystali pouť
KDY: 2. července od 10.30 hodin 
KDE: Svojšín

Pouť sv. Petra a Pavla se bude konat ve Svojšíně. Odstartuje mší svatou v tamějším kostele od 10.30. Na návsi pak odpoledne zahraje dechovka Chodovarka, odehrají tam dětské divadlo Jitule a Dadule, od 15.30 hodin zahraje kapela Wyjou a od 18.30 vystoupí skupina Pády.

Zahraje hudební trio i quartet
KDY: 2. července 
KDE: Horšovský Týn

Městské kulturní zařízení Horšovský Týn ve spolupráci se státním hradem a zámkem Horšovský Týn pořádá hudební akci s názvem Jazz Session pod arkádou, která se bude konat už zítra 2. července od 18 hodin. V programu se představí mezinárodní hudební uskupení SCS Super Trio a Ondřej Štveráček quartet.

Festival představí několik kapel
KDY: 2. července
KDE: Hrádek u Rokycan

Město Hrádek u Rokycan pořádá hudební festival Muzika, na kterém se vystřídá několik kapel. Těšit se můžete například na skupiny Ag flek, Cop nebo Epydemye. Akce se bude konat v sobotu 2. července od 15.30 hodin. Za vstupné v předprodeji zaplatíte 390 korun a na místě 450 korun.

Dojde i na plavbu vorů
KDY: 2. července 
KDE: Rechle u Modravy

Už zítra 2. července se bude konat akce Vázání vorů a plavba po Vchynicko-Tetovském plavebním kanálu. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé vyprávění o historii vorařství na Šumavě, ukázku vázání vorů a starých řemesel nebo plavení dřeva. Začátek je naplánován na 10. hodinu, akce potrvá do 15 hodin.

Sobotní koncerty
KDY: 2. července
KDE: Zbiroh

Vačkářovo hudební léto 2022 si pro vás na nadcházející letní soboty připravilo několik koncertů. Zítra 2. července se můžete těšit na kapelu Strašická Pohodovka, která bude hrát v proluce na Masarykově náměstí ve Zbirohu. Vstupné je 20 korun.

Karlovarský kraj: 

Centrem Chebu budou znít orchestry
Kdy: 1.3. července
Kde: Cheb
Za kolik: zdarma, závěrečný ceremoniál je zpoplatněn částkou 100 Kč
Proč přijít: Letos po několika letech se opět můžete v Chebu těšit na mezinárodní festival dechových orchestrů FIJO. Poprvé se festival uskutečnil už před 50 lety. Ani letos nebudou v programu chybět slavnostní zahájení, průvod městem, festivalové koncerty a především závěrečný galavečer. Festivalu se zúčastní 12 hudebních těles, z toho sedm zahraničních a pět českých. Většinu z nich doprovází taneční skupiny. Zvláštní host dorazí z Nizozemí, členové tohoto orchestru mají kromě hudebních nástrojů navíc i jízdní kola. Ze zahraničních hostů přijedou uskupení ze Slovenska, Maďarska, Polska, Švédska, Itálie, Anglie a Nizozemí. Z českých orchestrů zavítají na akci orchestry z Chebu, Zlína, Sokolova, Krnova a Němčic nad Hanou. Zvláštními hosty budou orchestry z Mariánských Lázní a z Rožmitálu pod Třemšínem. Vystoupení kapel začnou dnes od 16 hodin na chebském náměstí. O víkendu to pak bude už od 9 hodin. 

Projděte se po slavné obci Kyselka
KDY: 2. července od 10 hodin
KDE: Kyselka u Karlových Varů

Udělejte si výlet do romantické Kyselky u Karlových Varů. Můžete se tam vydat na komentovanou prohlídku s průvodcem po stopách Heinricha Mattoniho, který ji proslavil. Při hodinové bezplatné procházce se dozvíte zajímavosti z historie a také zjistíte, jak pokračují záchranné práce. Kyselka v uplynulých letech hodně chátrala. Nyní se tu domy opravují, a tak se obec vrací do doby své největší slávy.

Poznáte okolí Františkových Lázní
KDY: 2. a 3. července
KDE: Františkovy Lázně

Poznejte přírodní krásy a historické zajímavosti chebského regionu z oken historického autobusu „Vajíčko“. Autobus vás poveze po Františkolázeňsku, dojedete až na hrad Seeberg, k přírodní rezervaci Soos anebo k hradu Vildštejn ve Skalné. Odjezdy z Františkových Lázní jsou ze zastávky Městské sady v 8.45, 9.45, 10.45, 11. 45, 14.45 a v 16 hodin.

Krakonoš navštíví herec Roman Vojtek
KDY: 2. července od 14 hodin
KDE: Mariánské Lázně

Prázdninové povídání se uskuteční v hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních. Hostem bude český herec, zpěvák a tanečník Roman Vojtek. Program se uskuteční v kongresovém sále hotelu Krakonoš. Vstup je pro všechny zdarma. Zpěvák se nejprve vyučil seřizovačem obráběcích strojů a po vyučení také pracoval jako soustružník. Na brněnské JAMU vystudoval muzikálové herectví. Již během studia vystupoval pohostinsky na scéně Městského divadla v Brně.

Trio zahraje v tepelském klášteře
KDY: 1. července od 20 hodin 
KDE: Teplá

Dámské pěvecké trio Markéta Böhmová (soprán), Pavla Radostová (soprán), Lucie Karafiátová (alt) a Jiří Havrlant (cembalo) se představí v klášteře premonstrátů v Teplé.