Po dohodě obou realizačních týmů jsme minutáž v obou dvou utkáních stanovili na 3 x 20 minut. Na světelné tabuli běžel pouze čas, výsledkový servis nebyl v tomto případě ani pro jednu stranu prioritou. Jak já, tak Miroslav Vávra lodivod Jihočešek, jsme dávali příležitost všem hráčkám, a ještě se snažili hledat ideální složení sestav tak, aby děvčatům na palubovce co nejlépe fungovala součinnost a spolupráce.

Za obě strany mohu naprosto jistě konstatovat, že v sobotu proběhlo vše na jedničku, k oboustranné spokojenosti. Krom toho, že si naše hráčky zahrály, tak i vyfasovaly olympijskou kolekci oblečení, ve které budou Karlovarský kraj reprezentovat a obdržely poslední pokyny k odjezdu a k průběhu samotné olympiády. Náš tým složený z šesti hráček HC Hvězda Cheb a osmi z Házené Kynžvart, bude na této akci pravděpodobně nejmladší. Hodně nám bude chybět Markéta KÖNIGOVÁ, která byť starší žákyně (2009) se stala v uplynulé sezóně nejlepší střelkyní 1. ligy mladších dorostenek a zcela zaslouženě dostala pozvánku do České reprezentace kadetek, se kterou se ve stejném termínu zúčastní turnaje ve Švédsku.

Tímto Markétě gratulujeme a budeme ji držet palce. Ale i zbývající děvčata mají svou kvalitu a ukázaly v přípravě chuť, snahu a každý odehraný zápas na takovéto akci pro ně bude velkou zkušeností. Pokud v každém klání odvedou své maximum, nechají na hřišti srdce i duši, budeme spokojeni.

Já osobně bych byl velmi rád, abychom vždy když rozhodčí odpíská konec, mohli z palubovky odcházet se vztyčenou hlavou. V závěru poděkování všem hráčkám a všem těm, kteří pomohli s přípravou. Doufám, že odcestujeme všichni v pohodě, ve zdraví a že se tak i vrátíme. Děvčata čeká plno zážitků, a jak to u takových akcí bývá určitě nejen na hřišti.

Seznam nominovaných hráček: Veronika SKOČÍKOVÁ a Bára ČECHOVÁ – brankařky. Magdaléna JADLOVSKÁ, Nina SALAJKOVÁ, Andrea JANDOVÁ, Sára ČECHOVÁ, Andrea SCHMIERLOVÁ, Barbora SCHULZOVÁ, Štěpánka JANÁKOVÁ, Adéla SKALOVÁ, Tereza VLKOVÁ, Lucie DOČEKALOVÁ, Dominika KRÁLÍKOVÁ a Žaneta ŠANDOVÁ. Vedoucí: Ondřej BEHINA. Trenér: Jiří MARŠÍK. Fotograf: Hana ŠPAČKOVÁ. Jiří MARŠÍK – trenér výběru Karlovarského kraje.

Jiří Maršík