Na pohádkovém hradě bylo připraveno celkem deset stanovišť, na kterých děti plnily různé úkoly. Vše se neslo v duchu velmi známé hry, která se jmenuje Z pohádky do pohádky.

Malí návštěvníci se z čarodějnicí, obrem, čerticí, drakem, vodníkem a dalšími pohádkovými postavami. Na začátku putování dostaly děti u vchodu mapu, na ni během putování po hradě umisťovaly nálepky, které dostaly od pohádkových postav o splnění daného úkolu. Poté, co měly nalepeny všechny symboly, si vyzvedly od s odměnu. Vše bylo koncipováno tak, aby rodiny prošly celým hradním areálem včetně stodoly a jednotlivá stanoviště našly.

Letošní Pohádkový hrad měl také několik novinek. Jednou z nich bylo například to, že rodiny s dětmi mohly v areálu hradu přenocovat. Letos sem přijela i čarodějnice a Sloupová, která pro děti měla připravené speciální vystoupení, kde se postupně zapojovaly všechny ratolesti do kouzelnických čísel.

Novinkou bylo i svezení na koních. S koňmi, na kterých se mohli malí návštěvníci svézt, přij byly dvě děti na bývalé hradní zahradě. Ratolesti tak dostaly příležitost vidět hrad z jiného úhlu pohledu.

Ve spolupráci s Domem dětí a mládeže a školní družinou Františkovy Lázně bylo letos možné, aby přibližně třicítka dětí s doprovodem dospělé osoby, na bývalé hradní zahradě přenocovala ve stanech. To se setkalo s takovým zájmem, že jsme bohužel nemohli vyhovět všem zájemcům. Počet stanujících byl omezený. Druhý den ráno byla pro všechny stanující připravena snídaně, káva, čaj nebo voda.

Velkou zásluhu na vzniku jednotlivých stanovišť měla pedagožka Městského muzea Františkovy Lázně Kateřina Doubravová. Akce se zúčastnili i další kolegové nejen z muzea, ale také z františkolázeňského divadla. Ti ztvárnili jednotlivé pohádkové postavy.

Článek a fotky nám poslal Jan Buriánek