Františkovy Lázně jsou lázně nacházející se na západě Čech. Tyto lázně jsou známé pro svou léčivou vodu, která je doplněna moderními léčebnými postupy. Františkovy Lázně jsou známé po celé Evropě a jsou vyhledávaným místem pro léčebnou turistiku. Františkovy Lázně byly založeny v roce 1793 císařem Františkem I. 

Léčebné postupy zahrnují lázeňské procedury, hydroterapii, fyzioterapii a další. Kromě toho je mnoho lázeňských hotelů, restaurací, obchodů a památek, které obdivují návštěvníci, kteří sem přijíždějí. 

Františkovy Lázně jsou a byly také domovem mnoha známých osobností, které sem jezdí a jezdily na dovolenou nebo léčbu. Mezi ně patří bývalý prezident Václav Havel, spisovatelka a lékařka Božena Němcová, herci jako Jiří Bartoška a Vlasta Chramostová, hudebník Ivan Král a mnoho dalších. Františkovy Lázně jsou vyhledávanou destinací pro turisty i domácí, kteří přijíždějí za léčebnou turistikou a zažívají léčivou magii těchto lázní. 

Důležitou postavou života ve Františkových Lázních byl lékař Bernhard Adler (1753 – 1810), který se narodil v Chebu.  V roce 1782 dokončil studium medicíny ve Vídni, o rok později zahájil vlastní lékařskou praxi v Chebu a roku 1785 se stal okresním lékařem. V roce 1791 se angažoval pro ochranu pramene „Chebské kyselky“ ve Františkových Lázních. Prvním zemským lázeňským lékařem byl jmenován roku 1795. Přispěl k hygieně při nabírání vody z léčivých pramenů a byl průkopníkem ve využívání plynů z minerálních pramenů pro léčebné účely.

Lázeňské parky ve Františkových Lázních jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Parky jsou vybaveny širokou škálou relaxačních aktivit, jako jsou procházky, posezení na lavičkách a další. V parku se nachází také množství zeleně, která je ideálním místem pro relaxaci. Parky jsou oblíbené mezi návštěvníky města a poskytují krásný výhled na město a okolní krajinu. V lázeňských parcích se můžete dozvědět o historii Františkových Lázní.

Zaslala Jana Dvořáková. Velice jí děkujeme.