Sobotní cesta našeho týmu mladších dorostenek po D5 a D1 k druholigovému zápasu, který je čekal na palubovce házenkářek z Ledče nad Sázavou proběhla hladce, tak že jsme dle předpokladu přijeli na místo hodinu a půl před výhozem, přesně tak jak jsme měli v plánu. Přesně ve 13 hodin pískli arbitři do píšťalky a urputná bitva pro naše mládí začala. Hned v úvodu jsme se ujali vedení z rychlých brejků, po ztrátách míče domácích. Vedení si naše děvčata udržovala po celý zápas i když to nebyla žádná střelecká hitparáda z naší strany, odcházeli jsme v půlce dějství do šaten s šesti brankovým náskokem. V podobném duchu probíhalo i druhých třicet minut, kdy už jsme jen nechtěli připustit žádné komplikace a opravdu trpělivostí především v obraně, jak vysvětlím níže jsme so dokráčeli pro první dva body do tabulky za vítězství 25 : 17. „Dovolte mi pár slov závěrem: věřte či nevěřte, ale pokud by jste se zeptali přihlížejících nejen z našeho tábora, ale i z tábora domácích, všichni by vám museli potvrdit, že to nebyla vůbec hezká házená a co je na tom smutné, že za to nemohli ani naše hráčky a ani hráčky domácích. Zbytek si domyslete sami. Já se zde budu věnovat jen naší hře. Prostě nám nezbývalo nic jiného než být hodně trpělivý v obraně, ve které jsme strávili snad 80 procent z celé hrací doby. Pokud jsme měli v držení míč dostávali jsme se v celku rychle k zakončení a pak zase rychle zpět na dvě až tři minutky do obrany. Děvčatům patří poděkovaní za nasazení a trpělivost, a to především opravdu hlavně v obranné fázi, kde to bylo pro naše hráčky hodně urputné. Utkání to opravdu nebylo lehké, jsem rád, že jsme to urvali i v sestavě ve které jsme byli bez možnosti většího střídání. Děvčatům děkuji ještě jednou, děkuji těm, kteří nás podpořili na místě a v neposlední řadě děkuji skvělému realizačnímu týmu“.

Sestava a počet vstřelených branek: Andrea BUCHTOVÁ a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Daniela KRÁLÍKOVÁ - 2, Natálie SOBOTÍKOVÁ - 1, Klára MATĚJOVICOVÁ – 10, Anna BÍLÁ – 3, Klára BLAHUTOVÁ, Claudia RAMPOVÁ – 4, Daniela MORÁVKOVÁ, Kateřina VYSLOUŽILOVÁ - 4, Tereza JANDOVÁ - 1.

Vedoucí týmu: Lenka VOHÁNKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistent trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA. Týmový fotograf: Petra SOBOTÍKOVÁ.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže Házená Kynžvart