Cheb - Studentům z chebského gymnázia, chebské zdravotnické školy a Svobodné chebské školy bylo umožněno setkání s několika známými osobnostmi z oblasti sportu, žurnalistiky i kultury. Vše bylo organizováno manažerem Chebského Gymnázia Mgr. Miroslavem Stulákem a místem setkání byl proslulý hotel Jalta na Václavském náměstí

První osobností byl Luboš Palata, novinář publikující i na zahraniční média. Předal nám důležitou myšlenku, že je někdy důležité vystoupit z jádra problémů, abychom je pochopili. Přiblížil nám totiž, jaké to je vidět české problémy očima cizince.

Sportovkyně Nikola Ogrodníková nám sdělila vlastní názor na používání dopingu při závodech a také promluvila o své sportovní pauze. Nyní se pohybuje mezi špičkou výborných oštěpařek. Svou pozici potvrdila výkonem v Offenburgu, kde hodila svůj osobní rekord 67,40 metrů, ze kterého s námi sdílela svou obrovskou radost.

Nakonec na otázku “Jaký je Váš jídelníček, musíte se v něčem omezovat?” zavtipkovala a zavzpomínala na nedělní večeři, ke které měla svíčkovou. Ministr kultury doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., nám sdělil, jak se dostal ke své pozici a přiblížil nám situaci po podání demise. Během setkání se svěřil jak náročná pozice ministra a prozradil také pár věcí ze svého osobního života, například jak se rád vrací do Olomouce za svou ženou.

 

Herečka Klára Melíšková nám pověděla jaká byla její cesta k tomu stát se herečkou. Dále nám prozradila, kde se nejraději učí texty a jak na její působení v televizi a v divadle reagují její nejbližší. Ke konci nám povyprávěla o svém trapném zážitku, který se jí nedávno stal. “Když jsem po porodu měla větší „zadní část těla“, při jednom představení jsem myslela jen na to, abych se neotočila k publiku zády, až jsem zapomněla na to kdo jsem a v jakém představení vlastně hraji. Divákům jsem se za to musela omluvit a byla jsem mile překvapena, s jakým humorem to diváci přijali. Diváci mají rádi, když se mohou smát společně s herci.”

Na závěr nás prof. MUDr. David Netuka, Ph.D., vedoucí lékař na Neurochirurgické a neuroonkologické klinice v Praze seznámil, jak probíhá operace mozkové části ovládající řeč, a že tato operace se provádí za plného vědomí pacienta.

Adéla Cenknerová, Tereza Michalcová a Kateřina Nejedlá studentky 1.E chebského gymnázia