Firma Ašské lesy s.r.o. spravuje nejen lesy v majetku města Aše, ale také provozuje sportoviště a turisticky atraktivní lokality. Vedení se snaží věnovat pozornost novým trendům a produktům v oblasti turistického ruchu. V poslední době jsou pěšími turisty vyhledávány takzvané útulny, které nabízí formu přespání v jednoduché dřevěné stavbě uprostřed přírody.

„Ašské lesy ve spolupráci s městem začaly připravovat materiál pro dvě tyto stavby, které budou citlivě zasazeny do přírody, aby nepůsobily rušivě a zároveň poskytly jednoduchou možnost přespání pod střechou,“ říká Marian Rewczuk, který materiál a přípravu stavby zajišťuje. Smrkové dřevo na stavbu dodaly Ašské lesy. Přístřešek bude vybaven jednoduchým stolem a širší lavicí, na které bude možné přespat.

„Věřím, že přírodní srubové stavby budou novým prvkem, který budou pěší turisté, kterých v našem regionu razantně přibývá, využívat. Hledáme další produkty, které budou oživením, zpestřením a službou pro hosty mířící na Ašsko,“ zmínil jednatel Ašských lesů Jiří Červenka. Útulny budou hotové do prosince roku 2023 a umístěny na vytipovaná a turisticky atraktivní místa.

Miroslav Všetečka