"Někteří lidé asi v karanténě přišli o rozum," okomentovala Agrární komora České republiky příběh, který se stal zemědělcům ze Žichlínku na Lanškrounsku.

Deník proti fakenewsDeník proti fakenewsZdroj: Deník"Představte si, že kdosi z okolí Lanškrouna si stěžoval na policii a městském úřadě, že náš člen, zemědělské družstvo ZOD Žichlínek, rozprašuje na polích koronavirus. Zíráme, jak něco takového mohlo někoho napadnout," nestačí se divit pracovníci komory.

Jak vysvětlili, ve skutečnosti zemědělci aplikovali na pozemky práškovacím letadlem "Čmelák" ledek amonný s dolomitem.

"Letošní jaro je totiž poněkud vlhčí a neumožňuje všude hnojit pozemní aplikací. Letecká aplikace probíhá tak jako pozemní na základě dat GPS, to znamená, že je stejně přesná. V žádném případě jsme nepráškovalií pole covidem," potvrdil hlavní agronom družstva Milan Šulák.

Hodně prší? Může za to sionistická vláda, čtou lidé na internetu

K záležitosti se dokonce vyjadřoval na Facebooku družstva, aby rozptýlil vzniklé spekulace.

Zveřejnění příběhu vyvolalo mezi lidmi velkou vlnu reakcí. "Zdá se, že u příležitosti jarního úklidu mají někteří občané již velmi důkladně vymeteno…," napsal na Facebooku Miroslav Florián. "Lidi už jsou tak zblblí, že se za chvíli budou bát úplně všeho, smutné," přidala se Stanislava Nekulová. "Nejhorší je, že i tato individua mají právo volit," přisvědčil Pavel Adamec. 

Konspirační teorie jsou dnes velmi populární a právě chemtrails, kdy letadla údajně ve velkém rozprašují po obyvatelstvu biologické zbraně, patří mezi nejčastější.