Fotbalový víkend má na programu i další zápasy České fotbalové ligy.

FK Baník Sokolov 1948 po domácí porážce s Motorletem Praha 0:2 změří opět síly s „pražským“ soupeřem, tentokrát v Hostouni. Obci 14 kilometrů od našeho hlavního města. „Mají tam dva zkušené hráče, Dosoudila a Trapa, oba na stoperech, kteří jsou obklopeni fotbalisty střední a mladší generace,“ odkrývá své poznatky kouč hornického celku Víťa Vrtělka.

Nedělní soupeř Sokolova také nezačal podzim nejlépe, v Benešově prohrál 4:0. „Trochu to zkresluje, od 26. minuty hráli v deseti,“ upozorňuje trenér Baníku.

Pozitivní zprávou pro „zeleno-žluté“ je návrat Martince po zranění, do přípravy se zapojil také Veselý.
„Budeme se snažit navázat na náš výkon z prvního poločasu proti Motorletu, co se týče organizace hry, agresivity. K tomu musíme být nebezpeční směrem dopředu,“ ví dobře Vrtělka.

Bedlivý pozor si horníci budou určitě kromě jiného dávat na silnou zbraň Hostouně, standardní situace.

FC Slavia Karlovy Vary se po trochu nešťastné domácí porážce s béčkem Příbrami vypraví do Prahy, na Motorlet, který před týdnem odvezl tři body ze Sokolova. „Čeká nás nepříjemné mužstvo, které hraje velmi důrazně, kompaktně, s velmi dobrou defenzivou, špatně se přes ně dostává. Mají to postavené na tom, že dávají góly ze standardek,“ říká trenér Slavie Marián Geňo.

Ostatně „sešívaní“ měli v Sokolově svého pozorovatele, který Motorlet pozorně okoukával. „Taktický plán máme, ale ten si samozřejmě nechám pro sebe,“ omlouvá se kouč Karlových Varů.

Jednu věc ale Marián Geňo prozradit může. „Jestli chceme v utkání uspět, musíme se soupeři vyrovnat v tvrdosti, v nasazení. Zvláště doma v Praze budou v těchto činnostech ještě silnější než v Sokolově,“ má jasno Marián Geňo.

Každopádně stejně jako sokolovský Baník i karlovarská Slavie jede ven pro body. „Tím, že jsme doma prohráli, nám ani nic jiného nezbývá,“ konstatuje kouč sešívaných.