Tam se sešívaní střetnou v sobotním odpoledni, přesněji ve 14.30 hodin, s Robstavem, který si užívá jarní jízdu, která se odrazila také na postavení v tabulce, když si výběr z Plzeňského kraje drží průběžnou osmou příčku.

To znamená, že Slavii v cestě za záchranou čeká další náročná šichta. Což potvrdil i karlovarský trenér Marián Geňo.

Robstav vnímám jako soupeře, který má nadstandardní individuality, které mají zkušenosti s ligovým fotbalem, ať je to Zeman, Tolno či Štursa,“ narážel Geňo na zkušené hráče v trikotu Robstavu.

„Na podzim nehrál tolik týmově, teď bych řekl, že se v tomto směru zlepšil, proto ten posun tabulkou,“ poukazoval kouč Varů, a to proč se Robstav drží v polovině třetiligové tabulky. Na podzim Slavia přišla o výhru s Robstavem v 84. minutě, kdy soupeř vyrovnal na konečných 1:1, čímž ztratila velmi důležité body.

Povltavská FA  si odvezla z lázní výhru 2:1. Ilustrační foto.
Fotbalové drama v Karlových Varech: Slavia padla v poslední minutě

„To máte pravdu, tam jsme dva body ztratili, bohužel to bylo z takové zvláštní situace. Nicméně posledních třicet minut nás soupeř přehrával,“ vracel se k podzimní bitvě Geňo.

Slávisté doplácí ve druhé polovině ČFL na mizernou produktivitu, což tým stojí důležité body v cestě za záchranou. Co si tedy kouč přeje před sobotní bitvou?

„Abychom už konečně začali být produktivní, málokdo nás na jaře přehrál. Ale rozhoduje se ve vápnech a tam musíme být chytřejší, důraznější,“ nabádá karlovarský trenér.

Sám ví, že už není cesty zpět. Každé utkání je pro jeho výběr dalo by se říct, že existenční, jelikož stále nemá Slavia záchranu jistou, i přesto, že má před posledním Královo Dvorem k dobru čtyřbodový polštář.

„My už teď nemůžeme koukat jestli hrajeme doma nebo venku, my potřebujeme každý bod a musíme pro to udělat maximum,“ má jasno Geňo.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...