Přitom hosté z Benešova vstoupili do utkání aktivně a během první patnáctiminutovky pořádně sokolovský Baník zlobili. Posléze se hra vyrovnala a s tím přišla i první branka utkání, která padla na sokolovském stadionu ve 30. minutě, kdy se technickou střelou úspěšně prezentoval na hranici pokutového kopu útočník Dan Martinec. V závěru prvního poločasu navíc podržel baníkovce skvělým zákrokem brankář Pavel Hrabačka, čímž udržel jednobrankové vedení svého týmu.

Fotbalistům karlovarské Slavie se v závěru ČFL nedaří, naposledy prohráli s Příbramí B 1:2.
OBRAZEM: Rezerva Příbrami vyrabovala lázně. Kopali jsme špatně, přiznával Geňo

Po změně stran se sice hosté snažili o vyrovnání, ale sokolovský obranný val pracoval bez chyby. Naopak opět udeřilo brankově na straně druhé, když v 63. minutě rozjásal sokolovské fanoušky úspěšný střelec Rostislav Vokáč. Definitivně pak zlomil snahu Benešova v 83. minutě střídající Lukáš Václavík, který skóroval po pěti minutách pobytu na hřišti. Sokolov tak dokráčel k důležitému vítězství, které ho navíc přiblížilo vysněné záchraně v třetiligové soutěži.

FK Baník Sokolov 1948 – SK Benešov 3:0 (1:0). Branky: 30. Martinec Dan, 63. Vokáč Rostislav, 83. Václavík Lukáš. Rozhodčí: Baum. ŽK: 3:2. Diváci: 185. Sokolov: Hrabačka – Blažek (78. Kolář), Neudert (86. Fišer), Strmiska, Šulc – Vokáč, Krlička, Řezáč (52. Majka), Čermuš – Martinec (86. Mlika), Popovič (78. Václavík).