Samotné utkání načali lépe hosté z Prahy, když se z první vážné akce ujali vedení a během prvního poločasu se dostali do dvoubrankového vedení.

Slavia však neponechala za doprovodu tropického počasí nic náhodě a přidala na obrátkách, za což byla odměněna vyrovnáním, když se dvakrát v rychlém sledu brankově radoval úspěšný kanonýr Tomáš Fencl.

Navíc Slavia ještě neproměnila v prvním poločase pokutový kop, který poslal pouze do tyče Pavel Maňák. Gólově však zlobila i Sparta, která v poslední minutě prvního poločasu vstřelila tradičního šatňáka, a do druhého poločasu si tak převedla jednobrankový náskok.

Po změně stran pak mladíci Sparty přidali čtvrtou branku, na kterou dokázala Slavia reagovat pouze snížením z kopaček Jiřího Prágra, a musela tak skousnout překvapivou porážku o jednu branku. Následně má před sebou karlovarská Slavia vystoupení v rámci prvního kola MOL Cupu, které odehraje v rámci krajského derby v sobotu 15. srpna na půdě mariánskolázeňské Viktorie, kde bude duel zahájen v 10.30 hodin.

Poté již sešívaní naskočí do podzimní části Fortuna ČFL skupiny A, kdy budou hostit v neděli 23. srpna od 10.30 na stadionu ve Dvorech jedenáctku rezervy Příbrami.