„Pro nás to byl velmi užitečný zápas proti hodně běhavému soupeři,“ pochvaloval si trenér Slavie Marián Geňo nasazení soupeře, který jeho tým řádně prověřil zejména po fyzické stránce.

„Jsem rád za výhru, lépe se klukům trénuje, pokud vyhrávají,“ narážel na druhé vítězství v řadě. V prvním poločase se branek diváci na drahovickém stadionu, kde se duel odehrál, nedočkali.

První utkání v rámci zimní přípravy mají úspěšně za sebou fotbalisté třetiligové karlovarské Slavie, kteří porazili Ostrov vysoko 8:2.
FOTO/VIDEO: Slavia na úvod přípravy rozstřílela Ostrov, osmi kousky

Vše podstatné se odehrálo po změně stran. „Prakticky jsme rozhodli po vstupu do druhého poločasu, kdy jsme během pěti minut odskočili soupeři na rozdíl dvou branek,“ narážel na gólové radosti svého týmu, o které se postarali Ondřej Kolařík a Josef Hudec.

Hosté z Plzně poté sice dokázali snížit na 1:2, ale z jejich strany to bylo vše. „Jsem rád, že jsme vyhráli, obzvlášť když to byl zápas o kondici,“ upozornil karlovarský trenér.

Třetí duel v rámci zimní přípravy odehrají slávisté v sobotu 22. ledna na teplických Stínadlech, kde se jim postaví v 11.00 hodin třetiligová rezerva Teplic.

FC Slavia Karlovy Vary – FC Viktoria Plzeň U19 2:1 (0:0). Branky Slavie: Kolařík Ondřej, Hudec Josef. FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Klopotovskyy, Pěkný (46. Dubnička), Vyleta (60. Stařík) – Hudec (60. Farid), Prágr, Skala, Farid (46. Kolařík) – Matoušek, Červený (60. Mašata), Debellis. Trenér: Marián Geňo.