„Živanice disponují zkušeným týmem, mají dobré držení míče, navíc se nesmí dostat do vedení. Viděl jsem je v utkání s Benešovem a hrály dobře,“ poukazoval na sílu soupeře trenér Slavie Robert Žák.

Nejen Slavii, které patří v třetiligové tabulce poslední, sedmnáctá příčka, půjde o hodně. V sázce bude pověstných šest bodů.

„Chceme navázat na dvě výhry v domácím prostředí, prezentovat atraktivní fotbal,“ narážel Žák na běhavý fotbal, okořeněný pohlednými akcemi, kterými se Slavia v jarní části prezentuje. Jenže karlovarský kormidelník opět bude muset pozměnit základní sestavu, a to z důvodu zranění či nemoci.

„Budeme muset opět udělat vynucené změny v sestavě, když k utkání nebude k dispozici Vyleta, plus další zranění hráči, ale na druhou stranu už budou připraveni Vokáč či Kalina. Šanci pak opět dostanou mladíci,“ vysvětloval trenér Karlových Varů.

A jaký cíl tedy sešívaní před dalším důležitým soubojem se Živanicemi, kterým se na půdě soupeřů příliš nedaří, když v deseti utkáních dosáhly pouze na šest bodů, mají? „Vyhrát,“ jednoznačně zní z kabiny karlovarské Slavie.

„Jsme připraveni a chceme opět diktovat tempo hry, předvádět aktivní a pohledný fotbal, a tím tlačit soupeře k chybám,“ dodal závěrem trenér Žák.