„Z naší strany povedené utkání,“ pochvaloval si přeštický trenér Stanislav Purkart. Do vedení se totiž dostal lídr áčkové skupiny již ve 3. minutě, kdy přesně zamířil Adam Beránek. Další branku přidal domácí výběr o deset minut později, když svou cestu za hattrickem načal Tomáš Arzberger.

Třetí branka v podání Přeštic padla ve 31. minutě, kdy potřetí rozjásal dvě stě fanoušků, kteří se na stadionu sešli, Bohumil Havel.

FK Baník Sokolov. Ilustrační foto.
Sokolov zvládl duel jara, vyraboval Rakovník

„Hráli jsme dobře a celý první poločas byl v naší režii. Už do páté minuty jsme měli tři příležitosti. Do jedenatřicáté minuty jsme vedli 3:0 a bylo rozhodnuto,“ říká Purkart k průběhu zápasu, ve kterém Přeštice potvrdily roli favorita.

I po změně stran se domácím střelecky dařilo. Dvakrát se totiž během druhé poloviny zápasu zapsal do listiny střelců Tomáš Arzberger, který tak zkompletoval svůj hattrick, a tečku za duelem udělal v 82. Lukáš Mudra.

„Ve druhé půli jsme na chvilku zaspali, ale varovalo nás břevno soupeře. Pak jsme znovu přidali. Z utkání mám dobrý pocit, bylo pohledné i pro diváky,“ dodal závěrem k vysoké výhře trenér Přeštic.

FC Slavia Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Derby Slavií zlomila ta pražská po změně stran

Přeštice – Hvězda Cheb 6:0 (3:0). Branky: 3. Beránek Adam, 13. , 51. a 75. Arzberger Tomáš, 31. Havel Bohumil, 82. Mudra Lukáš. Rozhodčí: Lafek. Bez karet. Diváci: 200. Hvězda Cheb: Mácha – Plíhal (56. Lokinga), Hucl (46. Veleman)l, F. Kompit, Eisenreich – L. Kompit (83. Raffa), Sláma, Bauer, Janda, Beneš (37. Hrotek) – Komberec.