„V úvodu zápasu jsme zaspali deset minut a soupeř nás za to potrestal po prohraném souboji ve středu hřiště. Poté jsme si vytvořili několik příležitostí, ale bohužel bez gólového efektu. Soupeř byl více na balonu a hrozil průnikovými přihrávkami a několikrát nás podržel brankář Šmejkal a držel tak naše naděje,“ vracel se k prvnímu poločasu na jihu Čech trenér Viktorie Vladimír Kafka.

Do druhého poločasu šli viktoriáni s jednobrankovým mankem. „Hráče jsme nabádali, aby byli nadále aktivní, bohužel jsme ihned dostali gól na 2:0 po naší chybě a to nás srazilo,“ řekl ke zlomovému momentu duelu.

„Vypadli jsme z tempa a soupeř náš výpadek potrestal dalšími dvěma brankami, a bylo po zápase. My už jsme jen korigovali skóre z penalty Kapolkou. Poté byl ve velké šanci Maule, který bohužel na gólmana soupeře nevyzrál,“ litoval Kafka neproměněné šance.

Mariánské Lázně tak odjely z Budějovic s prázdnou. „Budějovice vyhrály zcela zaslouženě a my už se musíme soustředit na Rokycany,“ připomněl Kafka další náročný zápas, který mají viktoriáni před sebou.