V 11. kole Fortuna Divize A totiž přivítala Hvězda mariánskolázeňskou Viktorii, v sázce tak nebyl jen fotbalový trůn Chebska, ale další důležitá bodová injekce, kterou oba týmy potřebovaly jako sůl. Nakonec se z vítězství 3:0 radovali hráči Viktorie, kteří jako bonus v tabulce přeskočili Hvězdu na rozdíl jednoho bodu. „Pro nás hodně důležité a cenné vítězství,“ pochvaloval si trenér mariánskolázeňské Viktorie Otakar Dolejš. Ten řádně před zápasem zamíchal sestavou a to se vyplatilo. Doslova.

„Asi jsme soupeře překvapili složením týmu jak v útočné, tak i záložní řadě,“ míní Dolejš. Právě přeskládání týmu vyneslo Mariánským Lázním pověstné ovoce. „Chtěli jsme hrát v bloku a to hráči plnili, byli jsme důslední v obraně a konečně se k nám naklonilo i fotbalové štěstí,“ narážel Dolejš na hodně šťastnou vedoucí branku svého týmu v 19. minutě, kterou obstaral Marek Ruda. „Ten gól nám hodně pomohl a hráče uklidnil, i když si Hvězda vytvořila poté dvě šance, ale neproměnila je a my ji pak už do ničeho nepustili,“ ohlédl se za prvním poločasem Dolejš. Do druhého poločasu však lépe vstoupila Hvězda, která si vytvořila tlak, ale nic z něj nevytěžila. „To jsme přežili a pak už hru kontrolovali a přidali další dvě branky,“ připomněl další dvě gólové radosti svého týmu Dolejš, když se o ně zasloužili Milan Braun a v závěru pak František Nedbalý. „Franta Nedbalý neprohrál během utkání ani jeden hlavičkový souboj, navíc vstřelil třetí branku levou nohou z hranice šestnáctky, a to placírou k tyči, ale musím pochválit celý tým za nasazení, bojovnost,“ dodal k derby Dolejš.

FK Hvězda Cheb – FC Viktoria Mariánské Lázně 0:3 (0:1). Branky: 10. Ruda Marek, 61. Braun Milan, 82. Nedbalý František. Rozhodčí: Hodek. ŽK: 4:1. Diváci: 350.

Hvězda Cheb: Bertelman – Janda (89. Sládek), Hucl, Kohout (62. Kompit), Vlk – Anděl, Sláma, Bauer, Klepáček(62. Iterský), Komberec (86. Kraclík) – Kubinec.

Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Kořistka, Prokš (16. Parák), Braun, Lukáš – Pěček (58. Popovič), Drahorád, Habart, Ruda – Cinkanič (82. Šilhán), Nedbalý (88. Holeček).