Ani ne tak z výkonů obou týmů, ale sudích, kteří svou úlohu nezvládli. K tomu můžeme připočíst také selhání ostrovského Matouška, který šel mstít svého spoluhráče a vznikla z toho nefalšovaná bitka.

Následně oba trenéři rozumně stáhli své týmy předčasně ze hřiště, to svítil na ukazateli skóre čas 8:4 s nerozhodným stavem 1:1.

„Na hráčích byla ze začátku vidět únava z přípravy, ale postupně jsme ji sice rozběhali, přesto inkasovali,“ vracel se k prvnímu poločasu chebský trenér Miroslav Šebesta.

Ostrov sice vedl od patnácté minuty po brance Martina Matouška. Z vedení se však radovali hráči Ostrova jen do 28. minuty, kdy se za hosty prosadil ze značky pokutového kopu Jakub Klepáček.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, v 15. minutě po krásné křídelní akci se trefil Matoušek a vedli jsme 1:0. Ve 28. minutě Cheb proměnil pokutový kop a bylo to 1:1,“ poukazoval ostrovský trenér Jiří Štěpán.

„My jsme se postupem hry posouvali v bloku a dobře napadali a zaslouženě jsme vyrovnali,“ pochvaloval si trenér Hvězdy. To však mohla Hvězda kopat druhou penaltu, kdy průnik Dominika Kubince nedovoleně utnul brankář Ostrova Michal Süttö, ale rozhodčí vyhodnotil situaci jako regulérní.

To po změně stran Hvězda přidala na obrátkách a domácí se měli v čele s brankářem Süttem co otáčet. „Ve druhém poločase jsme Ostrov přehráli a neproměnili tři jasné gólové šance,“ kroutil hlavou nad zahozenými šancemi Šebesta. A během druhého poločasu přišel další penaltový atak, tentokrát ostrovského Karbuly v pokutovém území na pronikajícího Znaka, ale i tentokrát zůstala píšťalka sudího němá.

Sandále v tripu si vystřílely před lázeňským hotelem Thermal triumf v rámci varské Street Floorball League 2020.
Varská Street Floorball League: Triumf slavil výběr Sandále trip

„Chyběli nám čtyři hráči z užšího kádru a kluci, co dostali šanci, zahráli velmi dobře. Jen některé věci, co se stanou při přípravném utkání, nechápu a nebudu je komentovat,“ dodal závěrem Šebesta.

Zklamání pak zavládlo po utkání v ostrovské kabině. „V poločase jsme prostřídali, jelikož nás čeká náročný týden, a na hře to bylo znát, když ve druhém poločase již branka nepadla a utkání skončilo nerozhodně,“ bilancoval druhé dějství Štěpán a závěrem dodal: „Stalo se, co se stalo, ale nechci se k tomu vyjadřovat, s hráči jsme si vše vyříkali a už se připravujeme na středu, kdy se střetneme s karlovarskou Slávií.“

FK Ostrov – FK Hvězda Cheb 1:1 (1:1)

Branky: 15. Matoušek Martin – 28. Klepáček Jakub (PK). Rozhodčí: Václav Štěrba mladší – Peschel, Procházka. Diváci: 80.

FK Ostrov: Süttö – Kunz, Vondráček, Kočí, Dušek – Bursík, Horváth, Kobera, Kostka – Matoušek – Hron (Chomát, Liška, Toth, Karbula).

Hvězda Cheb: Wagneter – Pilař, Janda, Vlk - Anděl, Bauer, Sláma, Klepáček, Kompit – Kubinec, Mouhafidi (stř. Mácha, Sládeček, Krejčí, Znak).