Oba týmy budou v rámci derby skládat reparát, Hvězda po vysoké prohře na půdě Mýta, Viktoria pak po prohře s Petřínem. „V Mýtě jsme zaspali začátek, přesto jsme dokázali vyrovnat na 2:2, ale poté i když jsme byli lepší, svými chybami v utkání propadli,“ smutně se vracel k porážce trenér Hvězdy Miroslav Šebesta. Teď jeho tým chce v domácím prostředí uspět. „Musíme získávat body, takže chceme tři body, s tím do utkání jdeme,“ vzkazuje do tábora Viktorie Šebesta a pokračoval: „To, že se utkání odehraje na umělce, asi velkou roli hrát nebude, protože Viktoria má svou kvalitu.“ Fanoušci obou klubů se tak mají zcela jistě na co těšit. „Na každé utkání se připravujeme podle soupeře a hráčů, když taktiku přizpůsobíme, tak jak chceme hrát my,“ vysvětloval trenér Hvězdy a závěrem připojil: „Kádr by měl být až na Netrvala kompletní a určitě budou i nějaké změny v sestavě.“

Vlk: Očekávám agresivní, vyrovnaný fotbal

V trikotu chebské Hvězdy bude tvrdit fotbalovou muziku i jeden z nejzkušenějších hráčů chebského výběru, a to jedenačtyřicetiletý obránce Lukáš Vlk, který patří k nepostradatelným základním kamenům jedenáctky chebské Hvězdy.

Po deseti utkáních v pozici nováčka soutěže máte na kontě jedenáct bodů, jak jste spokojeni?

Spokojení bychom byli, kdybychom dovezli o něco více bodů z venkovních zápasů. Jsem ale přesvědčený, že máme dost kvalitní kádr na to, abychom nasbírali dostatečný počet bodů, a vyhnuli se tak starosti o záchranu.

Naposledy jste však museli skousnout šestibrankovou porážku na půdě Mýta, jak byste toto utkání hodnotil?

Dlouho jsme drželi vyrovnaný výsledek, ale bohužel jsme zápas nezvládli, když jsme v rychlém sledu inkasovali dvě branky a v závěru zápasu další dvě, je to velká škoda.

Před sebou máte derby s Mariánskými Lázněmi, co od utkání očekáváte?

Mariánské Lázně mají kvalitní kádr, nebude to nic jednoduchého, je porazit, očekávám agresivní, vyrovnaný fotbal.

Během přípravy jste Viktorii porazili, může to být pro vás menší výhoda, stejně tak domácí prostředí či umělá tráva?

Nemyslím si, že by pro nás měla být výhoda, že jsme Mariánky porazili v přípravě. Spíše menší výhoda by měla být pro nás uměla tráva, na kterou jsme zvyklí, ale Viktoria se na nás určitě dobře připraví a nedá nám nic zadarmo.