Moc na výběr toho v osudí českého poháru nebylo. Slavie, Sparta, Plzeň, Liberec a Jablonec jako naši zástupci v evropských pohárech se zapojí do MOL cupu později. Ze zajímavých klubů zůstaly pro druhé kolo Bohemians, Teplice, Sigma Olomouc nebo například Baník Ostrava. Nakonec to pro březovskou Olympii dopadlo, co se týče atraktivity soupeře, poměrně dobře. Březová bude hrát doma, 15. září od 16.30 hodin přivítá na svém hřišti exligový FC Hradec Králové. „Postup by byl asi pohádkou,“ směje se trenér Olympie Petr Peterka.

Pro Březovou to bude malý fotbalový svátek. „Samozřejmě se na to těšíme. Bude to pro nás taková třešnička, pro hráče i diváky,“ dodává březovský kouč.

Po překvapivém vyřazení třetiligových Zbuzan v prvním kole poháru Olympie zatím v divizi nebodovala, oba zápasy prohrála. Po porážce v Kladně nestačila doma na silný společný tým Mostu a Souše, se kterým v sobotu padla 0:2. „Byl to velmi kvalitní soupeř, bylo to vidět i na hře. Navíc jsme jim zápas usnadnili,“ říká Petr Peterka.

Hned ve 3. minutě Březová inkasovala. „Po nedorozumění našich hráčů v obraně,“ líčí trenér Olympie.

Proti favorizovanému soupeři to nebyl úplně nejlepší úvod. „Tím jsme je posadili do sedla. Byli aktivní, důrazně nás napadali, ztížili nám rozehrávku. Hráli dopředu vysoké balony na poměrně urostlé hráče, kteří souboje vyhrávali. Na takový fotbal nemáme vhodné typy hráčů, ale soupeř nás k tomu nutil,“ popisuje Peterka.

Po čtvrthodině hry Březováci vytahovali míč ze své sítě podruhé. „Bylo to po podobné chybě, kterou jsme udělali předtím v Kladně. Náš hráč podskočil výkop soupeřova brankáře a pustil tak hostujícího hráče do brejku,“ přibližuje kouč Olympie.

Ve druhém poločase se domácí zvedli. „Dostali jsme se více do hry, měli jsme tam dvě docela velké příležitosti, bohužel jsme je neproměnili, zápas jsme mohli zdramatizovat. Soupeř tam měl ale také dvě vyložené šance,“ poukazuje Petr Peterka.

Pro Březovou zatím nepříliš povedená divizní bilance. Dva zápasy, dvě porážky. „Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál,“ říká na závěr březovský lodivod.