Duel v lázeňském městě se však hostům z jižních Čech nevyvedl podle jejich představ, když odjeli po nerozhodném výsledku pouze s jednobodovým ziskem. „Pro nás je to obrovský úspěch,“ pochvaloval si po utkání trenér Mariánských Lázní Otakar Dolejš. „Na to, v jaké slepené sestavě jsme nastoupili,“ narážel na velkou marodku Viktorie Dolejš.

V prvním poločase se branek diváci, kteří dorazili na stadion u Ferdinandova pramene, nedočkali. „První poločas jsme odehráli takticky i herně dobře. Hru jsme se snažili kouskovat, aby se soupeř nedostal do hry, a to se povedlo,“ vracel se k taktice, která slavila úspěch, Dolejš.

To po změně stran se již ukazatel skóre měnil, dvakrát. V 66. minutě zařídil domácím vedení František Nedbalý, ale o minutu později již bylo vyrovnáno, když mezi tři tyče přesně zamířil Jakub Matoušek. „I druhý poločas byl z naší strany dobrý, navíc jsme vstřelili branku, ale posléze neudrželi koncentraci a obdrželi vyrovnávací branku,“ smutně poznamenal Dolejš.

„Poté oba týmy měly nějaké šance, ale již bez gólového efektu. V následném rozstřelu brankář David Šmejkal chytil všechny čtyři pokusy hostů, zatímco my jsme dvakrát proměnili,“ dodal závěrem Dolejš.

FC Viktoria Mariánské Lázně – SK Dynamo Č. Budějovice B 1:1 (0:0) – PK 2:0. Branky: 66. Nedbalý František – 67. Matoušek Jakub. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (78. Červený Martin). Diváci: 180. Mariánské Lázně: Šmejkal -Ruda, Cinkanič, Šácha, Samek – Habart, Drahorád, Kořistka, Braun, Pěček – Nedbalý.


Načítám tabulku …