„My jsme šli do zápasu s tím, že budeme vycházet ze zabezpečené obrany a hrát na brejky,“ vracel se zpět Jan Beneš k taktice, se kterou vyrukovala Hvězda k náročné bitvě na půdě prvního týmu tabulky. „Nutno říct, že soupeř byl po většinu zápasu lepším týmem a v prvním poločase měl několik gólových příležitostí, které nedokázal proměnit,“ prohlásil na adresu českolipského Arsenalu Beneš.

Co se nepovedlo České Lípě, povedlo se Hvězdě. Když v závěru první poloviny zápasu gólově uhodila, když se cenným zářezem prezentoval Josef Hrotek. „Nám se povedlo při přečíslení vstřelit branku a ještě ke konci jsme nastřelili tyč,“ připomněl Beneš další slibnou šanci svého výběru v závěru prvního poločasu. Po obrátce stran se Česká Lípa hrnula za vyrovnáním, navíc od 62. minuty měla výhodu jednoho muže v poli, když předčasně putoval pod sprchy hrdina duelu s Kosmonosy Vítězslav Janda.

„Po změně stran jsme se nechali zatlačit a z jedné akce jsem zastavili soupeře za cenu faulu a následovala červená karta,“ zklamaně se vracel chebský kouč k oslabení svého výběru.

Od té doby nastaly Hvězdě hodně krušné časy, ale i přesto dokázala svou bojovností stále držet nadějný výsledek. „Po vyloučení jsme po většinu času jen bránili, i když jsme se párkrát dostali do brejku, tak tam nám scházela finální fáze,“ poukazoval Beneš. Několikrát se přiklonilo k Chebu také pověstná štěstěna. „Soupeř se tlačil za vyrovnáním, nás několikrát zachránila branková konstrukce,“ upozorňoval chebský kormidelník na štěstěnu, která stála při jeho výběru. Nakonec jeho tým urval cenné tři body, když podruhé za sebou slavil důležitou výhru.

„Kluci opět podali výkon na hranici svých možností. Je na nich vidět týmový duch, a že táhnou všichni za jeden provaz,“ chválil si Beneš týmový výkon, který vynesl Hvězdě v cestě za záchranou v soutěži další důležitý bodový zisk.

Arsenal Česká Lípa – FK Hvězda Cheb 0:1 (0:1). Branka: 42. Hrotek Josef. Rozhodčí: Šimeček. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (62. Vítězslav Janda). Diváci: 150. Hvězda Cheb: Mácha – Plíhal, Hucl, Netrval, Kraus – Janda, Beneš (83. L. Kompit), Eisenreich (77. Bílek), Hrotek, Anděl – Kubinec (94. Znak).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...