„Soupeř byl od začátku lepší, důraznější, agresivnější,“ vypíchl po utkání přednosti soupeře, na které fotbalisté Mariánských Lázní nenašli adekvátní zbraně, kouč Viktorie Aleš Zach. „Hlavně jejich pravá strana nám dělala velké problémy,“ narážel na silnou stránku Petřína.

Prakticky bylo rozhodnuto o výhře Petřína během prvního poločasu, kdy domácí zatížili konto Viktorie třemi zásahy. „Do poločasu jsme dostali tři branky a i přesto, že jsme po pauze poslali na hřiště tři nové hráče, abychom to oživili, tak už jsme na to prostě neměli a dostali čtvrtý gól,“ uznával Zach, že tentokrát neměl jeho tým na bodový zisk nárok. Mariánské Lázně tak potřetí v jarní části vyšly bodově naprázdno.

10. ročník Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2023.
NAJDETE SE? Lázně pohltil jubilejní 10. ročník Mattoni 1/2Maratonu

„Petřín vyhrál naprosto zaslouženě, ale jede se dál. Porážka jednou přijít musela, oklepeme se a připravíme na domácí zápas,“ připomněl Zach další důležitý zápas v cestě za záchranou v soutěži, ve kterém se jeho tým postaví Katovicím. Naopak Petřín si udržel po čtrnácté výhře třetí příčku. „Máme tři body, jsme naprosto spokojení,“ hlásil po zápase trenér plzeňského celku fotbalistů Jan Pleticha, který na lavičce v roli hlavního kouče nahradil potrestaného Radka Vodrážku.

Petřín Plzeň – Mariánské Lázně 4:0 (3:0). Branky: 6. Vodrážka Jan, 13. a 41. Demeter Aleš (1 PK), 63. Provod Michal. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Mariánské Lázně: Hinterholzinger – Buršík, Rybař, Cinkanič, Beránek – D. Skopový (84. M. Skopový), Drahorád, Pěček (46. Nedbalý), Kapolka (46. Holub) – Renza, Kopta (46. Patrovský).


Načítám tabulku ...