Chebané totiž skončili po první polovině soutěže na sestupové čtrnácté příčce se čtrnáctibodovým ziskem, přesto však naděje na udržení v soutěži stále pro chebský klub ve čtvrté nejvyšší soutěži Česka žije. „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, přesto jsme mohli získat bodů určitě více,“ poznamenal na úvod trenér Hvězdy Miroslav Šebesta.

Do soutěže jste vstupovali se skromnými cíli, přesto čtrnáctá příčka určitě není důvodem ke spokojenosti?

Spokojenost určitě po podzimu u nás nezavládla, spíše naopak. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, přesto jsme mohli získat bodů určitě více. Bohužel nás srážely individuální chyby, které soupeři dokázali vždy potrestat.

Vstup do podzimní části jste však měli vcelku dobrý, ale jako byste si postupem času vybírali nováčkovskou daň, sehrály svou roli také chybějící zkušenosti?

S postupem do divize má člověk velká očekávání a těší se, jak se popasuje s vyšší kvalitou soupeřů, než se kterou se utkával v kraji. Takže počáteční nadšení se postupem vytrácelo a my už tolik bodů nezískali. Rozhodně jde vidět, že zkušenosti s takto těžkými zápasy nám chybí.

Je tedy něco, v čem jste měli nad soupeři navrch, a naopak na čem budete muset zapracovat?

V této soutěži jsou všechna utkání vyrovnaná a nelze říct, že bychom my měli v něčem navrch. Určitě bychom měli zapracovat na větším důrazu v osobních soubojích, protože jsme až moc hodný tým a zbytečně se necháváme pokopat.

Několik utkání jste měli dobře rozehraných, přesto jste nakonec prohráli, navíc vysokým rozdílem…

Bohužel jsme v těchto zápasech, kdy jsme se soupeři drželi krok, vždy udělali chybu, která nám vzala sebevědomí, a z přemíry snahy o vyrovnání jsme posléze inkasovali další branky. Naopak své šance jsme nedokázali využít.

Ani na hřištích soupeřů vám fotbalová štěstěna nepřála, když jste v osmi kolech uhráli pouze tři body…

Na hřištích soupeřů náš výkon opravdu nebyl ideální. Dostávali jsme spoustu branek v prvních minutách zápasů, jako bychom ještě byli v kabině a ne na hřišti. Dále spousta kluků není zvyklá na delší cestování na zápasy, tak se tam i tento faktor může projevit. Věřím ale, že se všichni poučili a vědí, co je v jarní části sezony čeká. Určitě uděláme vše pro to, abychom tuto nelichotivou bilanci změnili.

Před sebou máte zimní přípravu, jakou bude mít náplň a jak bude náročná?

Jako každou zimu budeme trénovat třikrát týdně společně s B-týmem. Každý víkend nás navíc bude čekat přípravný zápas. Příprava nebývá dlouhá, ale zase je o to více intenzivní. Zase je to nějakých šest týdnů, jelikož na začátku března se opět rozjede divizní soutěž.

Poohlédnete se během zimní přestávky po případných posilách?

Věřím, že máme natolik kvalitní tým, že nějaký příval posil nebude na pořadu dne. Když budou všichni hráči zdraví, je v našich silách udržet divizi i pro příští sezonu. Ale je možné, že se někdo nový v kabině objeví.

Na jaře vás čekají záchranářské práce, co budete muset udělat, abyste uhájili divizní příslušnost i pro příští ročník?

Rozhodně více bodovat doma a i z venku dovézt občas nějaké ty body. Je ubíjející, když jedete někam tři hodiny a s prázdnou se vracíte ten samý čas domů. Občas nehrát tak na krásu, ale účelněji. Sice nás soupeři chválí, že hrajeme hezký fotbal, ale bodový efekt to nepřináší. Takže klidně ať hrajeme ošklivý fotbal, když se to pak projeví v počtu získaných bodů.