„První poločas jsme prohospodařili,“ nehledal výmluvy kouč Viktorie Aleš Zach. „Byli jsme bez pohybu a soupeř využil jedno naše nedostoupení na vápně a otevřel skóre,“ narážel Zach na branku ze 7. minuty, kterou měl na svědomí českokrumlovský Radek Bauer.

„Pak jsme zvýšili aktivitu a po jedné naší rychlé akci a jasném faulu na Bílika, jsme měli kopat penaltu, ale pan rozhodčí, který ji vidět musel, i pan pomezní, ji nepískli a určili ráz druhého poločasu,“ hodně se zlobil kouč Viktorie.

Viktoriáni po obrátce stran přidali na obrátkách, ale jejich snahu srazila do kolen druhá trefa Jihočechů, kterou obstaral v 65. minutě opět Radek Bauer. „Zlepšili jsme se,bušili do soupeře ale pak místo vyrovnání jsme ze standardky dostali druhý gól,“ kroutil nevěřícně hlavou Zach. V 79. minutě se dočkala brankové radosti také Viktoria, když si hostující Matěj Švec vstřelil vlastní branku.

Aleš Zach, trenér FC Viktoria Mariánské Lázně
Viktoriáni se postaví Českému Krumlovu. Urvou první jarní výhru?

„Povedlo se nám snížit, na víc už jsme neměli. Celkově to od nás dobré sice nebylo, ale utkání hrubě ovlivnil jak hlavní, který podal katastrofální výkon, tak pomezní,“ poukazoval Zach na výkony arbitrů. „Normálně se k rozhodčím nevyjadřuji, ale tohle nemohu přejít,“ vysvětloval Zach, který musel v 81. minutě po vyloučení opustit trenérskou lavičku.

„Zbytečné emoce, ale opravdu se nedivím. Vím, že si tímhle nepomohu, i tak jsme měli dát góly, ale věčně to přecházet,“ doplnil k duelu, ve kterém Viktoria překvapivě vyšla bodově naprázdno.

FC Viktoria Mariánské Lázně – FK Slavoj Český Krumlov 1:2 (0:1). Branky: 79. Matěj Švec (vlastní) – 7. a 65. Radek Bauer. Rozhodčí: Říha – Pena, Špindlerová. ŽK: 4:3. ČK: 2:1 (81. Aleš Zach, 95. Michal Drahorád – 87. Parakhnenko Artem Romanovyč. Diváci: 168. Mariánské Lázně: Krištofovič – Voves (79. Buršík), Cinkanič, Dvořák, Florian – Trojanec (46. Kapolka), Drahorád, Pěček (70. Tříska), Bílik, Koudele (46. Skopový) – Holub.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...