„Do Soběslavi jsme nejeli na výlet, ale s cílem urvat nějaké body, v nejlepším případě všechny tři. To se nám nakonec povedlo, ale nebylo to nic jednoduchého,“ říká k cennému tříbodovému zisku svého týmu záložník Viktorie Roman Popovič.

Jenže Mariánským Lázním opět nevyšel vstup do utkání. „Do zápasu vstoupili lépe domácí, vytvořili si několik šancí a v 17. minutě jednu z nich proměnili,“ připomíná Popovič nepovedený začátek duelu. „Jak už je zvykem, tak jsme inkasovali zase ze standardky,“ poukazuje.

„Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat, když Petr Holub pohotovou střelou upravil skóre na 1:1,“ oddychl si ještě v hlase Popovič. To ve druhém poločase už to bylo ze strany týmu z Chebska podstatně lepší.

Ludvík Tůma, stoper FC Slavia Karlovy Vary.
Slávistický Tůma sestřelil do kolen Benešov

„Věděli jsme, že v Soběslavi můžeme úplně v klidu vyhrát, a s tím jsme šli do druhého poločasu,“ prozrazuje Popovič. „Hráli jsme aktivně a v 60. minutě jsme zaslouženě otočili skóre na 2:1,“ naráží na vedoucí branku Patrika Kořistky. „Pak nás zase několikrát zachránil Šmejky, který měl velký podíl na vítězství,“ chválil výkon mladíka v brance Viktorie.

„V 85. minutě jsme dali gól na 3:1 a uklidnili se. Já jsem mohl zápas definitivně rozhodnout v 90. minutě, kdy jsem mohl dát na 4:1, ale jsem dřevák, jelikož jsem trefil pouze brankáře domácích,“ nebral si servítky hráč Viktorie.

„Domácí stačili ještě snížit na 2:3, ale to už jim nijak nepomohlo a my jeli domů se třemi body,“ dodává k důležitému vítězství Popovič.


Načítám tabulku …