„Zatím se nám nedaří a to hlavně výsledkově,“ vysvětloval trenér Viktorie Aleš Zach. „Herní projev v zápasech a to hlavně v Katovicích a Sokolově, nebyl vůbec špatný,“ poukazoval Zach na těsné prohry 1:2, které shodně jeho tým utrpěl. Po nevydařeném vstupu do druhé poloviny soutěže, se po nezdarech propadla Viktoria na průběžnou třetí příčku, když na čelo tabulky, které po podzimu okupovala, ztrácí před 21. kolem šest bodů. A právě o víkendu, přesněji v sobotu 6. dubna, čeká mariánské Lázně šlágr kola, ve kterém se představí od 10.15 hodin na půdě vedoucího Petřína.

„Petřín patří k velkým favoritům divize a já s tím souhlasím,“ nehledal výmluvy Zach. A není divu. Petřín, který se netají postupovými ambicemi, pomalu a jistě naplňuje svůj cíl, kterým je postup do ČFL. „Výborný tým, který je dlouho pohromadě,“ chválil sobotního soupeře trenér Viktorie. „Bude to velmi náročné utkání,“ dobře ví, že jeho tým nečeká v Plzeňském kraji nic lehkého.

„Poznatků o soupeři mám hodně, prakticky každého hráče znám, jelikož na jejich zápasy jak áčka, tak i béčka, často chodím,“ prozradil Zach, že má Petřín dobře zmapovaný. A tak není divu, že od zápasu očekává náročnou, ale kvalitní bitvu. „Očekávám dobrý zápas, vysoké nasazení a to, že konečně zápas zvládneme nejen herně, ale i výsledkově,“ přeje si Zach dosáhnout na horké půdě na bodový zisk. „Klíčové bude se soupeři vyrovnat v agresivitě a brzy neinkasovat,“ přemítal, co by mohlo hrát v duelu rozhodující roli. „Úspěchem bude, když se nám podaří na Petříně bodovat. Prohra je samozřejmě vždy neúspěch, i kdyby jste hráli lépe než Šporcl na housle,“ dodal závěrem Zach k víkendovému šlágru áčkové divize.

Aleš Zach (vpravo), trenér FC Viktoria Mariánské Lázně.
Jarní trápení Viktorie pokračuje. Doma nestačila na poslední Krumlov

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...