„První poločas jsme zvládli odehrát v podobném stylu v jakém, bychom se chtěli prezentovat v každém zápase,“ těšil sokolovského obránce Jana Macáka předvedený výkon. A nebylo divu. Baníkovci hýřili aktivitou, diktovali tempo hry, dobře kombinovali, vytvořili si šance, ale koncovka jim dělala problémy.

„Vytvořili jsme si mnoho šancí, ale skórovat jsme dokázali bohužel jen z penalty,“ zklamaně narážel na jedinou brankovou radost Baníku, i přes velké šance, které si během prvního poločasu vytvořil. Po změně stran se karty na hřišti obrátily, najednou to byl německý výběr, který hýřil aktivitou, což baníkovcům dělalo problémy. „V druhém poločase jsme se nedokázali vyrovnat s aktivním presinkem soupeře a ani trochu nenavázali jsme na výkon v prvním poločase,“ podotkl ke druhé polovině duelu Macák.

Zdroj: Daniel Seifert

Baník tak udělal úspěšnou tečku za přípravou, ale již o víkendu, přesněji v sobotu 9. března, se představí na svém stadionu v první bitvě jarní části Fortuna divize A, ve které bude hostit od 10.15 hodin ve šlágru 17. kola Aritmu Praha, která se drží na třetím místě a Sokolov na ní ztrácí ze čtvrté pozice pouhý bod. „Do prvního mistráku budeme muset zlepšit dost věcí, ale věřím, že to zvládneme a jarní část začneme pozitivně,“ věří Macák, že jeho tým do prvního duelu druhé části divize vše doladí.

FK Baník Sokolov – SG Regnitzlosau 1:0 (1:0). Branka: 10. Lukáš Komberec (PK). Rozhodčí: Sieber. Diváci: 60. Sokolov: Švihořík – Macák, Krlička, Kýček, Hradecký, Rmoutil, Václavík, Štůla, Zázrivec, Komberec, Kubinec (stř. Štrunc, Stehlík, Mikleš, Čížek, Schulz).


Načítám tabulku ...