„Jsem rád, že jsme mohli nastoupit na přírodní trávě, která byla velice dobře připravená,“ řekl po utkání ostrovský trenér Karel Tichota.

První branka utkání byla na programu na petřínském stadionu ve 12. minutě, kdy po centru Ondřeje Nýbera skóroval z hranice malého vápna Milan Novotný. Na to dokázali domácí reagovat v 19. minutě vyrovnávací trefou, ale Ostrov si vzal vedení zpět po změně stran, to centr Ondřeje Šupíka sklepl Jakub Kostka k Martinu Matouškovy, který podruhé rozjásal své spoluhráče.

I na druhou branku dokázal Petřín reagovat, když v 55. minutě srovnal na 2:2. O dvě minuty později šel Ostrov potřetí v duelu do vedení, to když si narazil Jakub Kostka s Martinem Matouškem, a prvně jmenovaný navrátil Ostrovu vedení.

Ostrov po výhře 6:2 nad karlovarskou Slávií vyšel ve druhém duelu naprázdno, když na půdě Doubravky prohrál 1:3.
Tentokrát se karta obrátila. Ostrováci selhali s Doubravkou v koncovce

V 69. minutě se radoval výběr z karlovarského kraje počtvrté, když Matyáš Eberlach našel kolmicí Jakuba Kostku, který podruhé v duelu zasunul míč do petřínské svatyně. „V oboustranně ofenzivně hraném utkání jsme byli efektivnější v koncovce,“ podotkl k úspěšné generálce Tichota.

V sobotu 9. března čeká Ostrováky první jarní vystoupení ve Fortuna divizi B, ve kterém přivítá v derby od 14.30 hodin Hvězdu Cheb. „Věřím, že nám počasí bude přát a doma nastoupíme v prvním mistrovském utkání také na přírodní trávě,“ doplnil závěrem ostrovský kouč.

SK Petřín Plzeň – FK Ostrov 2:4 (1:1). Branky Ostrova: Jakub Kostka 2, Martin Matoušek, Milan Novotný.


Načítám tabulku ...