„Určitě jsme nebyli favorité, jelikož jsme věděli, že nás v Katovicích nečeká nic lehkého, ale i přesto jsme chtěli konečně prolomit smolnou sérii,“ upozorňuje na předzápasový cíl Luboš Kompit, záložník chebské Hvězdy. A vstup do utkání měl tým ze západu Čech velmi dobrý, když již v 6. minutě šel do vedení po přesné trefě útočníka Lukáše Komberce.

„Po několika zápasech jsme konečně vstřelili první branku utkání, což nám psychicky hodně pomohlo. Bohužel jsme ale chvilku poté inkasovali vyrovnávací branku,“ narážel Kompit na trefu domácího Karduly v 10. minutě. Jenže Hvězda nesložila zbraně a během prvního poločasu vstřelila další dvě branky, obě měl na svědomí Zdeněk Sláma. „I přes dvě neodpískané penalty jsme stihli ještě dvakrát do poločasu skórovat, a do kabin se tak šlo za stavu 1:3,“ pochvaloval si dvoubrankový náskok Kompit.

Po změně stran přidala Hvězda čtvrtou branku Jakubem Andělem, který svou výstavní trefou pohladil nejedno srdce fotbalového fajnšmekra. „Ve druhém poločase se krásně trefil Kuba Anděl a vedli jsme 1:4, ale hned nato jsme inkasovali druhou branku. Po gólu domácích jsme začali být hodně pasivní a čekali, co soupeř vymyslí,“ přiblížil Kompit dění po inkasované brance. A bylo ještě hůře, to když Katovice se přiblížily Hvězdě na rozdíl jedné branky.

„Když se domácím podařilo snížit v 67. minutě na rozdíl jediné branky, začalo drama. Naštěstí měl Slámič svůj střelecký den a v 75. minutě se potřetí parádně trefil,a slavil hattrick. Do konce utkání se nic výrazného nestalo, a my tak mohli začít slavit první výhru v letošní sezóně,“ podotkl Kompit k dalšímu průběhu druhého poločasu.

Teď Hvězdu čeká nucená dvoutýdenní pauza. „Je škoda, že nás nyní čeká minimálně čtrnáctidenní pauza od fotbalu, ale budeme doufat, že se nám podaří po pauze navázat bodově na další utkání,“ poznamenal závěrem k nucené přestávce Kompit.

SK Otava Katovice – FK Hvězda Cheb 3:5 (1:3). Branky: 10. a 67. Kadula Jindřich, 57. Požárek Michal – 6. Komberec Lukáš, 18. , 38. a 75. Sláma Zdeněk, 56. Anděl Jakub. Rozhodčí: Šálková. ŽK: 1:5. Hvězda Cheb: Mácha – Hucl, Netrval, Janda – Bauer, Anděl – Jovičič, Sláma, Kompit – Kubinec, Komberec (stř. Znak, Klepáček, Steiner).


Načítám tabulku …