O víkendu navíc musel skousnout třetí prohru v řadě za sebou v domácím prostředí, když tentokrát neuspěl v souboji s klatovským SK. Katem viktoriánů byl František Diviš, který v 80. minutě rozhodl o tříbodovém transportu do Klatov, zatímco hráčům Mariánských Lázní přibyly na čele další vrásky se sestupovým nádechem.

„Klatovy sice měly územní převahu, přesto spíše vyčkávaly na naše chyby. My udělali v prvním poločase dvě, ale dokázali jsme je eliminovat. Naopak jsme si vytvořili dvě dobré střelecké příležitosti,“ ohlédl se za prvním poločasem trenér Mariánských Lázní Stanislav Purkart (na snímku).

Po změně stran pak přišel na pořad zlomový moment, deset minut před koncem. „Ztratili jsme zbytečně balon na půlce a soupeř toho dokázal po rychlém přečíslení gólově využít, jinak do té doby neměl nic. My se sice snažili o vyrovnání, ale nepodařilo se nám to. Na druhou stranu bych řekl, že remíza by byla spravedlivá, ale bohužel nemáme ani bod,“ zklamaně popisoval dění ve druhé pětačtyřicetiminutovce trenér mariánskolázeňské Viktorie. Pro tým z lázeňského města to byla v jarní části již šestá prohra ve druhé polovině divizní soutěže a třetí domácí v řadě za sebou. „Bohužel nás trápí koncovka, bez gólů se těžko vyhrává,“ dodal k hodnocení Purkart.

FC Viktoria Mariánské Lázně – SK Klatovy 1898 0:1 (0:0). Branka: 80. Diviš František. Rozhodčí: Nedvěd. ŽK: 4:3. Diváci: 150.

FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Kořistka, Grambal (83. Lorenz), Cinkanič, Lukáš – Štěpán, Drahorád (78. Pěček), Kravar, Blažek – Lattisch (81. Stehlík) – Šilhán.

Ilustrační foto.
Malá cena města Chebu měla na programu dvanácté pokračování