Ovšem již po roce, v červenci 2008, přestoupil do Baníku Sokolov, kde se okamžitě propracoval do základní sestavy. Na podzim 2012 se v jednom týmu sešel se svým mladším bratrancem Davidem Vaněčkem, který v Sokolově hostoval z Plzně.

FK Olympie Březová.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

Následně se vrhl Vaněček do trenérství a profesionální kopačky pověsil na hřebík, když již v roli amatéra hájí barvy březovské Olympie ve Fortuna Divizi B, kterou vede s kapitánskou páskou na ruce. Navíc se navrátil do rodné Plzně, kde navíc pomáhá třetiligové rezervě Viktorie z pozice asistenta trenéra.

On a jeho spoluhráči teď kvůli koronaviru a přísným opatřením vlády ČR nesmí hrát ani společně trénovat. Deník tak využil delší nucené pauzy a zeptal se zkušeného borce na březovské spoluhráče či realizační tým.

Jací jsou v jeho očích?

Tomáš Martinec: Zkušenost a spolehlivost v brance, občas si rád popovídá s rozhodčími a samozřejmě je pochválí (smích).

Jan Kasl: Náš druhý brankář, ještě pilně studuje v Plzni a už tam začíná s trenérskou kariérou u dívčího týmu Viktorie Plzeň.

David a Petr Peterkovi: Synové trenéra, takže místo v sestavě mají zaručené (smích). Poctiví kluci, odmakají vždy každý trénink i zápas.

Daniel Nimrichter: Odchovanec Baníku Sokolov, nakoukl i do přípravy druholigového týmu a pomalu si získává pevné místo v naší sestavě!

FK Olympie Březová.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

Vladimír Číž: Jsme rádi, že v létě přišel. Díky jeho výšce máme alespoň malou šanci dát branku ze standardky.

Václav Neudert: Díky futsalu má dobrý přehled a cit pro hru, jeho levá noha je pro soupeře nebezpečná při každé standardní situaci. V kabině srší vtipem, je to pohodář.

Pavel Neumann: Ikona klubu, služebně nejstarší hráč. Na hřišti nechá vždy maximum, když tedy není zraněný (smích).

Jiří Šaloun: Neskutečný bojovník, vítězný typ, takového hráče si přeje v týmu každý trenér! Někdy to sice přežene, vynadá rozhodčím, soupeřům, spoluhráčům, nasbírá žluté karty, ale to k němu patří. V kabině DJ a pokřik po výhře je v jeho režii.

Matěj Kravar: Forrest Gump, trenér mu řekne běhej, tak běhá! Neúnavný dříč, který nesnáší prohry! A hodně nepříjemný pokladník, nikomu neodpustí ani halíř.

FK Olympie Březová.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

Daniel Sýs: Prošel mládeží v Baníku Sokolov a po letech strávených v plzeňských klubech se vrátil skoro domů. S míčem u nohy si rozumí a rozdává ho s přehledem na spoluhráče. Už také začíná s trenérskou kariérou u přípravek Viktorie Plzeň!

Lukáš Filipec a František Rusňák: Plzeňáci, kteří prošli mládeží Viktorky, dobře k nám zapadli, oba jsou pohybliví, umí obejít protihráče a dostávat se do zakončení.

Michal Slabyhoudek: Nedostává v zápase tolik příležitostí, ale nechybí na žádném tréninku, jeho chuť do fotbalu je obdivuhodná!

Tomáš Ptáček: Přišel v průběhu sezóny, když nedostával šanci v Baníku Sokolov. Šikovný hráč, potřebuje si zvyknout na dospělý fotbal.

FK Olympie Březová.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

Daniel Deme: Mladý kluk, hrozně rychlý a důrazný.

Roman Body: Jako většina kluků prošel Baníkem Sokolov a teď získává zkušenosti u nás.

Dominik Hašek: Módní guru, udává styl v oblékání. Jeho zásada před vstupem na hřiště je „Není důležité, jak hraješ, ale jak u toho vypadáš“ (smích). Má zkušenosti z vyšších soutěží, takže pro nás určitě velká posila.

FK Olympie Březová.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

Ondřej Badocha: Prošel Slavií Praha, některými druholigovými týmy a v létě se vrátil na západ, kde s fotbalem začínal. Kvalitní fotbalista.

Petr Peterka: Trenér, manažer, správce, uklízečka. Stará se v klubu úplně o všechno a to, jaký servis pro kluky dokáže připravit, je neuvěřitelné, klobouk dolů! K tomu se ještě zvládne věnovat manželce a svým koníčkům, nevím, kde bere tolik energie.


Načítám tabulku …