„Již příprava ukázala, že by jarní část mohla být velmi dobrá. To se také potvrdilo, když jsme v prvních čtyřech zápasech dosáhli na osm bodů,“ vracel se k úspěšnému vstupu do druhé poloviny divizní soutěže Purkart (na snímku).

„Jenže poté na nás dolehl útlum a v následujících sedmi zápasech jsme dosáhli pouze na bod,“ popisoval zklamaně Purkart. Závěr jarní části však už opět měl v podání viktoriánů bodový nádech.

„Díky dobrému závěru jsme se zachránili v soutěži již tři kola před koncem, což v předešlých sezonách nebylo. Škoda jen, že jsme nedosáhli na čtyřicet bodů, určitě to v našich silách bylo,“ narážel Purkart na devětatřicetibodový zisk Viktorie. Pro Purkarta to tak byla poslední sezona v barvách Mariánských Lázní. „Zažili jsme dobré i zlé časy, ale to k fotbalu patří. Chtěl bych tak dodatečně poděkovat všem hráčům, a zvlášť pak těm, kteří se mnou prošli všechny tři roky, jmenovitě Michal Drahorád, Matěj Kravar, Martin Lukáš a ikona Viktorie David Šmejkal. Opomenout bych nechtěl ani mého asistenta Zdeňka Kotouna, který při mně stál taktéž v dobrých i zlých časech,“ vzkazuje dodatečně poděkování Purkart.

Ostřílený kormidelník v novém ročníku povede Přeštice, které postoupily do divize a budou hrát stejně jako Mariánské Lázně divizi A. „Nabídek jsem měl více, ale s Přešticemi to byla rychlá a vstřícná domluva, proto jsem se rozhodl pro ně,“ poukazoval na přesun na přeštickou lavičku Purkart.

„Navíc jde o jeden z nejkvalitnějších týmů z Plzeňského kraje, který disponuje mladými hráči, kteří prošli vesměs plzeňskou Viktorií, navíc je ambiciózní, což je pro mě výzva,“ dodal.