Za zvláštních okolností. Ve středu totiž nebyl vpuštěn k tréninku s A-týmem. Tím se tak Mariánské Lázně postaraly o pořádný poprask na fotbalové scéně. Navíc když tým Viktorie kosil v podzimní části divize jednoho soupeře za druhým a zaslouženě vládne áčkové skupině byl tento krok hodně překvapivý.

„Zatím se k tomu nemohu vyjadřovat. Jen mohu říct, že jsem již ve středu nemohl vést tréninkovou jednotku s A-týmem, důvod v podstatě nevím. Údajně to byl zákaz od jednoho sponzora klubu,“ přiblížil již bývalý trenér, jak nevalně skončila jeho mise v lázeňském městě.

„Strašně mě to mrzí především vůči hráčům, ke kterým jsem měl respekt a dělal jsem vždy vše proto, abych se jim mohl podívat do očí. Více asi k tomu nemám co říct,“ podotkl Zach, co mu nejspíše srazilo vaz. Tím bylo, že se postavil za své hráče.

Plzeňská Viktoria ovládla v Mariánských Lázních třetí kolo MOL Cupu, slavila vysokou výhru 10:0.
MOL CUP: Mariánky držely s Plzní krok první poločas, pak přišla gólová smršť

„Klukům a realizačnímu týmu moc děkuji za super čas, který jsme spolu za tu dobu v Mariánských Lázních strávili. A také děkuji jak hráčům, tak i realizáku za podporu, kterou mi vyjádřili hodně to pro mě znamená,“ doplnil na rozloučenou s lázeňským angažmá Zach.

Deník oslovil o vyjádření k situaci ohledně konce trenéra také vedení FC Viktoria Mariánské Lázně:

Na základě rozdílných názorů, trvajících již poměrně delší dobu, se klub dohodl na ukončení spolupráce s trenérem Alešem Zachem u mariánskolázeňského A-týmu.
Důvody pro ukončení spolupráce byly:
a) nezakomponování mladých hráčů z B-týmu do A-týmu.
b) neakceptování mariánskolázeňské Viktorie jako ´farmy´ týmu FK Robstav, kde se mají mladí a nadějní hráči připravit pro třetiligový tým.
c) Neplnění úkolů při skautingu hráčů působících v nižších soutěžích v okolních regionech a s tím spojené vyhledávání nových hráčů pro lázeňskou Viktorii.
d) rozdílné názory a vize se šéftrenérem nastaveného projektu panem Purkartem (aktuální trenér týmu FK ROBSTAV), které se do budoucna neshodovali s fungováním projektu.
I přes veškeré neshody s trenérem Alešem Zachem oceňujeme jeho odvedenou práci v našem klubu a zejména za začátek aktuální sezony mu patří velké díky, stálo ve společném prohlášení FC Viktorie Mariánské Lázně a generálního sponzora FK Robstav k ukončení spolupráce s trenérem Alešem Zachem.

Již bývalý kouč sklidil po překvapivém odvolání na sociálních sítích velkou podporu, ať od hráčů či veřejnosti. Na oficiálním účtu FC Viktorie Mariánské Lázně se to negativními názory na rozhodnutí vedení jen hemžilo. „Opravdu tomu nerozumím. Myslel jsem, že klub by měl řídit předseda klubu se zvoleným výborem. Nevšiml jsem si, že by někdo pana Kozáka zvolil. To fakt nikdo v klubu nemá koule, aby řekl kde má pan Kozák místo. Možná by bylo lepší se s Kozákem rozloučit, dohrát důstojně sezónu a začít v krajském přeboru s rozpočtem, který si můžou Mariánské Lázně dovolit. Je mi fakt líto trenéra, odvedl kus dobré práce, ale tohle si opravdu nezasloužil. Děkuji Aleši, že sis nenechal nařizovat, kdo má hrát a jak má trenér dělat svoji práci," vyjádřil podporu trenéru František Nedbalý, mariánskolázeňská fotbalová legenda. 

„Peníze jsou ve fotbale potřeba, ale hrdost a důstojnost je důležitější. Sympatický klub, který má slušně našlápnuto zazdíte pro pár špinavejch zlaťáků," přidával svůj názor Jan Reissmüller. „Příští trenér dostane hlavně jasný notičky - držet hubu a krok," napsal do diskuze hráč Mariánských Lázních Dominik Pěček, svůj pohled na situaci, čímž si nejspíše vysloužil ukončení kariéry v A-týmu. 

To nebylo ze strany vedení FC Viktoria Mariánské Lázně vše. O den později přišlo s dalším překvapujícím prohlášením. "Klub, FC Viktoria Mariánské Lázně, z.s., s okamžitou platností ukončuje spolupráci s hlavním partnerem klubu.V návaznosti na včerejší vyjádření týkajícího se odvolání hlavního trenéra, ale také dlouhodobých odlišných názorů na fungování našeho lázeňského klubu se vedení klubu rozhodlo o rozvázání spolupráce s hlavním partnerem FK Robstav," stálo v oznámení na oficiální účtu mariánskolázeňského klubu na facebooku.

Tím se strhla další přestřelka. Tentokrát mezi fotbalový klubem a FK Robstav. Generální sponzor následně vydal také prohlášení: 

"Pro upřesnění zavádějících informací ze strany klubu FC Mariánské Lázně (dále FCML) se náš klub FK Robstav (dále FKR) rozhodl vydat následující prohlášení: Mezi FKR a FCML byla uzavřena 06/22 smlouva na 2 roky, to je do 30. 6. 2024.Bylo dohodnuto, že náš klub FKR zajišťuje a rozhoduje o zásadních věcech fungování klubu FCML, tj. trenérovi A týmu, zajištění hráčského kádru A týmu ve spolupráci s statutárním zástupcem FCML p. Novotným (Viktoria Mariánské Lázně bude fungovat jako farma FK ROBSTAV, neboli B týmem). Z výše uvedených důvodů náš klub FKR zajišťuje finanční prostředky pro mládež a muže FCML. Nad rámec zásadních věcí fungování A týmu bude zajišťovat také dopravu na zápasy (i mládeže) a tréninky. To vše v hodnotě minimálně 1.200.000 Kč za 2roky. (V současné době částka hodně přesahuje 1.200.000,- za období 07/22 až 10/23!)FKR je překvapen z vyjádření statutárních zástupců pana Paseky a pana Novotného z FCML a pokládá toto vyjádření na sociálních sítích v rozporu se smlouvou a dohodami. Vzhledem k tomu, že majitel našeho klubu pan Radek Kozák obdržel včera dne 19.10. na jednání v Plzni nabídku od pana Novotného a pana Paseky na pokračování v sezoně 2024/2025, je to pro nás zarážející. Také jsme vzali na vědomí v souladu s naší domluvou ze dne 18.10.2023 včerejší odvolání hlavního trenéra A týmu p. Aleše Zacha.Pan Kozák se dle včerejšího jednání má rozhodnout do 24.10., jestli bude v FCML pokračovat!Věříme, že statutární zástupci FCML vysvětlí zveřejněné prohlášení a oficiální cestou budou tuto záležitost řešit s naším statutárním zástupcem p. R. Kozákem, který se k problému vyjádří až v neděli 22.10. z důvodu časového zaneprázdnění."

Porážka v Mostě s domácím Baníkem měla být pro fotbalisty FK Robstav varováním před startem ČFL.
Kauza Robstavu v Přešticích nebere konce. Kde bude hrát domácí zápasy?

Chladným však nezůstalo ani vedení města Mariánských Lázních, kdy svůj postoj k situaci komentoval startosta Martin Hurajčík. "Hezký večer pánové, velmi nerad to dělám, nicméně zde předpokládám nedojde k nějaké shodě a tak se zeptám: Vy máte nějakou smlouvu? A mohl bych jí vidět? Pro jistotu připomínám pár skutečností. Sportovní areál Stadion u Ferdinandova pramene patří městu Mariánské Lázně. Areál spravuje příspěvková organizace města Správa městských sportovišť. FC Viktoria Mariánské Lázně zde trénuje, hraje, sportuje a pracuje s dětmi a mládeží již mnoho a mnoho let na základě smlouvy a dohody s městem bezplatně, hradí si pouze energie a své provozní náklady. FK Robstav Přeštice nemá k areálu vztah žádný a nevšiml jsem si, že by někdy tento klub o něčem jednal s městem.Žádám vás, vyřešte si své spory, nejlépe interně, a nepoškozujte jméno města Mariánské Lázně. Nechceme se vkládat do sporu dvou klubů, ale pokud to bude nutné, uděláme to jako město.Fotbal byl v Mariánských Lázních vždy zdrojem aktivního sportu, zábavy pro všechny věkové kategorie a dobré party. Rozhodně ne zdrojem peněz a osobních ambicí funkcionářů.Osobně raději uvidím partu kamarádů v nižších soutěžích, než neosobní klub v divizi. Dejte to prosím do kupy. Děkuji," stálo v příspěvku starosty města. 

Fotbalisté FK Robstav (dříve FK Robstav Přeštice), archivní snímek
Vyměněný zámek, bodyguardi i policie. (Ne)fotbalová válka v Přešticích pokračuje