„Nachystáni jsme asi nejlépe, jak to šlo,“ hlásí z kabiny mariánskolázeňské Viktorie před svátkem fotbalu kapitán Michal Drahorád. „V týdnu jsme měli k pohárové bitvě přizpůsobené tréninky,“ prozradil středopolař Viktorie, že i přes papírové předpoklady, které favorizují Plzeň, neponechali v lázeňském městě nic náhodě.

Viktoriáni mají prozatím za sebou v novém ročníku MOL Cupu tři vystoupení. V předkole však byli v Březové kousek od vyřazení. „S Březovou jsme vyrovnali až v 90. minutě a pak zápas otáčeli až v prodloužení, takže už tam jsme v podstatě v posledních minutách unikli vyřazení,“ připomněl Drahorád, že se již po prvním vystoupení málem s pohárem rozloučili.

„Pak jsme poměrně snadno vyřadili třetiligové Vary 4:0,“ chválil si cenný skalp třetiligového účastníka šéf kabiny Viktorie. „Pak přišel na řadu těžký zápas na Petříně, který jsme vyhráli 1:0. Určitě to byl ale z těch tří zápasů ten nejtěžší. Postoupit jsme ale asi chtěli víc a dárkem pro nás pak byl los v podobě Viktorky,“ neskrýval radost po postupu do třetího kola.

FC Viktoria Mariánské Lázně.
Jdeme dřít, nechat tam vše a uvidíme na co to bude stačit, říká trenér Zach

Viktoriáni však měli o zábavu postaráno. Los třetího kola jim určil nejprve do cesty Slavii Praha, ale kvůli chybě v nasazení týmů se nakonec los musel opakovat a ten přisoudil Mariánským Lázním plzeňskou Viktorii.

„Samozřejmě to bude strašně těžký zápas, ale všichni se na něj těšíme,“ přiblížil atmosféru, která po losování pohltila lázeňské město. „Určitě si ho ale nejdeme jen užít, ale něco na hřišti chceme určitě předvést,“ slibuje za Viktorii Drahorád. I když trumfy v ruce drží plzeňský klub, mohou se Mariánské Lázně pokusit o velkou senzaci.

Cestu jim ukázal v loňském ročníku MOL Cupu Hlučín, který právě plzeňské Viktorii vystavil překvapivě pohárovou stopku. „I když víme, že to bude hodně těžké, tak se můžeme i o tu senzaci pokusit. Loni Plzeň taky vypadla s amatérským týmem, takže proč ne ale určitě budeme chtít na hřišti nechat všechno a po zápase jít ze hřiště s hlavou nahoře,“ doplnil závěrem kapitán Mariánských Lázní.

Stadion v lázeňském městě již ve své historii v rámci MOL Cupu hostil například ligový Liberec (2:5) či druholigové Ústí nad Labem (1:4) a druholigovou Příbram (2:3). Teď má před sebou fotbalová parta okolo kouče Aleše Zacha další velkou výzvu.