„Chtěli jsme mít dvacet bodů, máme jich třiadvacet,“ culil se spokojeně po vítězném utkání trenér Mariánských Lázní Stanislav Purkart.

Jeho tým vstoupil do utkání velmi dobře, když se v 11. minutě radoval z vedení, které mu zařídil František Nedbalý. Z vedení se však radovali hráči Viktorie pouhé tři minuty, když ve 14. minutě vyrovnal Filip Vaněk. Do konce první půle však viktoriáni ještě jednou gólově udeřili, když se do statistik zapsal úspěšnou hlavičkou po rohovém kopu obránce Tomáš Denk.

„První poločas byl z obou stran hodně rozpačitý. Nejdříve nám darovali branku hosté, poté my jim. Poté jsme se na hřišti trošku srovnali a pak vstřelili zaslouženě druhou branku,“ ohlédl se za prvním poločasem Purkart.

Ve druhém poločase postupně Viktoria navýšila svůj náskok na rozdíl tří branek. Nejdříve se prosadil Matěj Kravar a poté Dominik Pěček, oba tak zužitkovali gólově příhry Františka Nedbalého. Zdálo se, že je rozhodnuto. Nebylo. Viktoriáni totiž dvakrát během dvou minut propadli a Soběslav to přetavila v důležité dvě branky.

Mariánské Lázně tak musely v závěru duelu odolávat tlaku hostů, kteří vše vsadili na jednu kartu. Nakonec Viktoria svou těsnou výhru uhájila.

„Do druhého poločasu jsme šli s cílem být aktivní, napadat rozehrávku soupeře, což se nám dařilo, když jsme soupeři vstřelili dvě branky. Pak ale nepochopitelně jsme přestali hrát a po našich chybách inkasovali dvě branky pro změnu my,“ kroutil nevěřícně hlavou nad výpadkem svého týmu trenér Viktorie.

„Už hrajeme v divizi nějaký pátek, takže bychom se měli těchto věcí vyvarovat, nesmí se nám to prostě stávat,“ zlobil se trenér. Nakonec vše přebil slastný pocit vítězství, který zaručil viktoriánům nejen tři důležité body, ale také podzimní osmé místo, na kterém přezimují. „Na to, jaký jsme měli vstup do podzimní části, mohu hodnotit podzim jako povedený,“ narážel Purkart na třiadvacet bodů, které má Viktorie na kontě.

Fortuna Divize A, 15. kolo

FC Mariánské Lázně – TJ Spartak Soběslav 4:3 (2:1). Branky: 11. Nedbalý František, 35. Denk Tomáš, 47. Kravar Matěj, 73. Pěček Dominik – 14. Vaněk Filip, 80. Vaněk Filip, 81. Kutner Aleš. Rozhodčí: Šlapák. ŽK: 1:6. Diváci: 180.

Mariánské Lázně: Šmejkal – Štěpán, Denk, Cinkanič, Lukáš – Grambal, Kravar – Drahorád (91. Stehlík), Sadílek (90. Parák), Pěček (88. Maule) – Nedbalý (79. Šilhán).