V souboji s Doubravkou, ve kterém bylo v sázce pověstných šest bodů, tahala za kratší konec provazu. Nakonec z toho byla pouze jednobranková prohra, a to mohli hráči Viktorie hodně děkovat kanonýrům v dresu Senca, že zůstalo jen u jedné branky, i přesto, že vstup do zápasu měli lepší viktoriáni.

„Do naší první šance ve 20. minutě, kdy nebezpečně hlavičkoval Lukáš, jsme byli lepším týmem, měli jsme převahu, ale jako by nás tato šance zastavila,“ narážel trenér Viktorie Stanislav Purkart na následnou desetiminutovku, kdy Doubravka přichystala mariánskolázeňské jedenáctce pořádně horké chvíle.

„Doubravka nás dvakrát varovala, jednou šel střelecký pokus vedle, podruhé nás podržel brankář Šmejkal, ale třetí pokus už proměnila a na nás padla deka. Upustili jsme od naší hry, začali zmatkovat, a tím dělali chyby,“ smutně poznamenal k dění na hřišti v prvním poločase. I ve druhém poločase to bylo doubravské Senco, které diktovalo tempo duelu, a navíc si vytvořilo další gólové příležitosti.

„Snažili jsme se hráče během přestávky vyhecovat, což se odrazilo i v úvodních deseti minutách druhé půle, pak na nás padla nervozita a byl to zmar od všech hráčů. Děkovat jsme mohli Šmejkalovi, který vychytal několik nájezdů, když jsme posléze s vidinou vyrovnání více otevřeli hru,“ vysvětloval.

„Bohužel jsme zápas nezvládli a situaci jsme si zkomplikovali,“ připomněl závěrem Purkart těžkou sérii, kterou mají viktoriáni před sebou.

FC Viktoria Mariánské Lázně – SK Senco Doubravka 0:1 (0:1). Branka: 31. Künstner Dušan. Rozhodčí: Jati. ŽK: 0:1. Diváci: 150.

FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Kořistka (59. Vasyl), Grambal, Cinkanič (69. Lorenz), Lukáš – Blažek, Drahorád, Kravar, Pěček (82. Stehlík) – Lattisch (82. Parák) – Šilhán.