Čtyři prohry v řadě za sebou určitě nebyly důvodem k jásání. „Jsme rádi, že jsme protrhli sérii porážek a konečně bodovali,“ oddechl si kapitán Viktorie Michal Drahorád po nerozhodném výsledku 2:2.

Vše ale mohlo být jinak. V prvním poločase hrála prim Viktoria, ve druhém pak Aritma. „První poločas byl vyrovnaný, soupeře jsme do ničeho nepustili, naopak jsme mohli gólově udeřit po standardních situacích, ale například hlavičku Lattische domácí brankář senzačně zneškodnil,“ ohlédl se za prvním poločasem Drahorád. Po obrátce stran přišel pro tým Mariánských Lázní pořádný šok. Během sedmi minut dvakrát inkasovaly.

„Do druhé půle jsme vstoupili špatně a po hrubce v obraně jsme inkasovali. Po chvilce přišel druhý gól po přímém kopu a nevypadalo to s námi moc dobře,“ vypočítával kapitán. Jenže viktoriáni nesložili zbraně a bojovali. Vyplatilo se. „Poté se nám podařilo soupeře zatlačit, hráli jsme aktivně dopředu a po penaltě na Lattische jsme snížili na rozdíl jedné branky. V závěru se nám pak podařilo přidat vyrovnávací trefu po rohovém kopu,“ pochvaloval si Drahorád.

Po čtyřech zápasech bez bodového zisku si tak Viktoria připsala na účet alespoň bod, jelikož následný penaltový rozstřel přetavila v druhý, bonusový bod Aritma.

„Škoda že jsme neurvali bonusový bod v rozstřelu, ale to beru na sebe,“ narážel Drahorád na neproměněný pokutový kop ve svém podání.

„Celkově si myslím, že remíza byla spravedlivá, a my bod z Aritmy bereme. Konečně jsme bodovali a i výkon byl určitě lepší, než tomu bylo v předešlých zápasech. Máme před sebou náročnou sérii, tak doufám, že navážeme na bodový zisk,“ dodal k hodnocení zápasu hráč Mariánských Lázní.

Ilustrační foto
Ve svátek za sportem: Atletika, duatlon, fotbal i nohejbal