„První poločas byl herně vyrovnaný a obě mužstva si vytvořila několik velmi dobrých příležitostí, z nichž se nám jednu povedlo proměnit,“ narážel trenér Viktorie Aleš Zach na pohlednou akci Skopového a Renzy, kterou posledně jmenovaný přetavil ve vedoucí branku. To bylo vše z gólové stránky v prvním dějství vše. Další čtyři branky pak byly k vidění po obrátce stran.

Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Karlovarského kraje.
FINÁLOVÁ ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Karlovarského kraje

„Druhý poločas jsme začali hodně aktivně a brzy přidali Nedbalým a Lattischem dva góly a zdálo se být rozhodnuto,“ připomněl Zach další dvě gólové radosti, o které se podělili střelci s jménem Jakubové. Jenže třígólový náskok jakoby hosty z lázní uspěl, a toho dokázal Chomutov využít, když se přiblížil po dvou vstřelených brankách Viktorii na rozdíl jediné branky.

„Přestali jsme makat a chtěli hrát pohodlný fotbal, který nebolí a málem jsme náskok ztratili, když domácí dali dva góly a měli šance i na vyrovnání,“ poukazoval Zach.

„I přes početnou marodku jsme po sedmdesát minut převedli slušný fotbal v dobrém tempu a podali zcela odlišný výkon než minulý týden v Ostrově, kde jsme byli strašidelní, ale závěr mě mrzí,“ zklamaně se vracel kouč viktoriánů k nezvládnutému závěru duelu, ve kterém mohli jeho svěřenci přijít o výhru.

FK Baník Sokolov – FK Ostrov 2:1 (1:0).
PODÍVEJTE SE: Sokolov ve vyostřeném derby udolal Ostrov

„Máme to uhrát ve větším klidu i přesto, že Chomutov byl velmi dobrý a v mezihře asi i o trochu lepší než my,“ dodal ještě k premiérové výhře v přípravě Zach. V dalším utkání se představí Viktoria doma, kdy se ji postaví v rámci derby Olympie Březová.

FC Chomutov – FC Viktoria Mariánské Lázně 2:3 (0:1). Branky: Wilfred, Kopta – Renza, J. Nedbalý, Lattisch. Mariánské Lázně, I. poločas: Hinterholzinger – Brož, Rybař, Cinkanič, Beránek – D. Skopový, Drahorád, J. Nedbalý, Lattisch, Renza – Holub; II. poločas: Gembický – L. Prokop, Rybař, Cinkanič, Beránek – D. Skopový, Drahorád, J. Nedbalý, Lattisch, Buršík – Fr. Nedbalý.